Peter Schiff ostrzega przed „pełnowymiarowym kryzysem finansowym” | Wiadomości | CrypS.

Peter Schiff ostrzega przed „pełnowymiarowym kryzysem finansowym”

FED

Ekonomista Peter Schiff ponownie wieszczy apokalipsę. Teraz ostrzega przed zbliżającym się „pełnowymiarowym kryzysem finansowym”, który według niego uderzy w gospodarkę amerykańską, zanim Rezerwa Federalna osiągnie swój cel mający obniżyć poziom inflacji w USA.


Peter Schiff znów ostrzega

Schiff ponownie ostrzega przed kataklizmem. Tym razem inspiracją do jego nowego apokaliptycznego postu na X było piątkowe przemówienie prezesa Rezerwy Federalnej  – Jerome’a Powella – wygłoszone na sympozjum banku centralnego w Jackson Hole.

Podczas swojego przemówienia w Jackson Hole Powell przyznał, że Fed ma jeszcze przed sobą długą drogę do osiągnięcia celu inflacyjnego na poziomie 2%

– napisał Schiff.

Jego zdaniem to ostatnie cytowane zdanie prezesa Fedu stanowi “rażące niedomówienie, ponieważ pełny kryzys finansowy nastąpi na długo przed osiągnięciem celu, co zmusi Fed do podniesienia celu powyżej 2%”.

W kolejnym poście ekonomista napisał:

Jak Powell może wygłaszać przemówienie na temat inflacji i ignorować słonia w pokoju? Głównym czynnikiem wywołującym inflację jest rosnący deficyt budżetu federalnego. Pomimo swoich twierdzeń o niezależności Fedu, Powell odmawia krytyki [prezydenta Joe Bidena]. To gwarantuje, że problem inflacji się pogłębi.

Wcześniej jeszcze ostrzej skrytykował obecną administrację USA. Jego zdaniem “największe zagrożenie dla Ameryki nie jest zagraniczne, ale wewnętrzne. To nie Rosja czy Chiny. To nasz własny rząd federalny i Rezerwa Federalna”. W jego oczach oba te organy “reprezentują znacznie większe zagrożenie dla naszej indywidualnej wolności, dobrobytu i konstytucji”.

Kompletna katastrofa!

Schiff, jak zapewne już zauważyliście, niezbyt przepada za obecnym obozem rządzącym USA. Dał też temu wyraz w wywiadzie dla Real America, w którym skrytykował obecną politykę gospodarczą jego kraju.

Co Biden zrobił poza zwiększeniem wydatków rządowych i wprowadzeniem dodatkowych regulacji w gospodarce?

– pytał. Sam też sobie odpowiedział, mówiąc, że polityka Bidena “to po prostu kompletna katastrofa”

Schiff wielokrotnie ostrzegał świat przed zbliżającym się kryzysem finansowym. Niedawno napisał na X, że “inwestorzy nadal nie rozumieją” tego, że Fed nie może pokonać inflacji “bez wywołania znacznie większego kryzysu finansowego niż ten z 2008 r.”. Z kolei w marcu stwierdził, że “to Fed jest znów odpowiedzialny za kolejny kryzys finansowy, jednakże to nie podwyżki stóp procentowych są winne, ale wcześniejsze obniżki stóp”.

Jak mówiłem od początku, kiedy Fed obniżył stopy procentowe do zera, zawarł pakt z diabłem

– upominał władze.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.