PayPal uruchomi ofertę krypto we współpracy z Paxos | Wiadomości | CrypS.

PayPal uruchomi ofertę krypto we współpracy z Paxos

Redaktor: Albert Czajkowski
paypal wdroży ofertę kryptowalutową we współpracy z paxos?

PayPal zamierza otworzyć się na kryptowaluty i chce to zrobić we współpracy ze spółką Paxos Crypto Brokerage. Taką informację podał portal CoinDesk, powołując się na dwie osoby znające kulisy sprawy. Jedno ze źródeł twierdzi też, że informacja o współpracy może nawet pojawić się w tym tygodniu.

Paxos Crypto Brokerage to usługa brokerska integrująca kupno i sprzedaż kryptowalut, a także przechowywanie i przesyłanie aktywów. Platforma należy do grupy Paxos i wystartowała w ubiegłym tygodniu. Paxos odpowiada za wszelkie kwestie prawne, technologiczne i płynnościowe, a nowa spółka zajmuje się przede wszystkim obsługą klientów. Pierwszym klientem Paxos Crypto Brokerage został Revolut U.S.

PayPal na rynku kryptowalut

Kryptowalutowe plany PayPala poznaliśmy w ubiegłym miesiącu. Już w marcu spółka informowała jednak Komisję Europejską o rozwoju swych zdolności kryptowalutowych. Zgłaszała też chęć współpracy przy tworzeniu europejskich ram dla regulacji dotyczących krypto aktywów. Uruchomienie usług kryptowalutowych przez PayPala będzie ogromnym wydarzeniem, gdyż spółka obsługuje ponad 300 mln klientów na całym świecie. Wiele osób dopatruje się w tym wydarzeniu kolejnego istotnego kroku na drodze do powszechniejszej adopcji kryptowalut.

Fintech a krypto

Inne firmy z branży fintech, które oferują już usługi kryptowalutowe to m.in. Robinhood, Square’s Cash App, eToro i SoFi. Dla kontrastu, spółki takie jak Wealthfront i Betterment wciąż jeszcze nie weszły na ten nowy rynek. CEO Paxos Charles Cascarilla powiedział niedawno, że usługi brokerskie świadczone przez jego firmę mogą być punktem zwrotnym na drodze do szerokiego przyjęcia kryptowalut. Paxos jest nawet przygotowana do tego, by zmienić skalę swej wewnętrznej giełdy itBit, jeśli będzie to konieczne do spełnienia wymagań nowych klientów.

paypal wdroży ofertę kryptowalutową we współpracy z paxos?reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.