PayPal udostępni obrót kryptowalutami? | Wiadomości | CrypS.

PayPal udostępni obrót kryptowalutami?

Mariusz Przepiórka
paypal ma zamiar udostępnic możliwość zakupu kryptowalut Kryptowaluty

Serwis internetowy CoinDesk podał wiadomość, że PayPal zamierza udostępnić swoim użytkownikom możliwość zakupu i sprzedaży kryptowalut. Swe doniesienia opiera na informacjach uzyskanych od „trzech wtajemniczonych osób”. Obecnie PayPal pozwala na wypłatę środków z giełd takich jak Coinbase, jednak opcja bezpośredniego zakupu kryptowalut byłaby nowością w branży.

Jeden z informatorów CoinDesk powiedział, że spółka zamierza udostępnić usługę kupna i sprzedaży kryptowalut bezpośrednio z aplikacji PayPal i Venmo. Zapowiada również funkcję wbudowanego portfela służącego do przechowywania aktywów. Inna z osób dodaje, że według oczekiwań branży PayPal będzie współpracował z wieloma giełdami, aby zapewnić odpowiednią płynność. Oczekuje się, że użytkownicy będą mogli skorzystać z tej nowej usługi w ciągu najbliższych trzech miesięcy. PayPal na razie nie skomentował doniesień CoinDesk.

Współpraca z giełdami

Wśród giełd, które miałyby współpracować z PayPal wymienia się m.in. Coinbase i Bitstamp. Obie spółki również odmówiły komentarza w tej sprawie. Warto jednak zaznaczyć, że PayPal współpracuje z Coinbase już od 2016 roku. Z wypłat za pośrednictwem PayPal mogą korzystać już  klienci giełdy w USA, Kanadzie i Europie. Nowa usługa PayPal wpisałaby się w trend panujący obecnie na rynkach finansowych. Aplikacje finansowe oferujące dostęp do kryptowalut notują bardzo dobre wyniki (np. Square, Cash App, Revolut, Robinhood). O ambitnych planach PayPal mogą świadczyć również słowa CEO spółki PayPal Dana Schulmana, który na ten rok zapowiedział agresywną monetyzację aplikacji Venmo, z której korzysta obecnie 52 mln osób.

paypal ma zamiar udostępnic możliwość zakupu kryptowalut
reklama
reklama