PayPal planuje przejąć firmę BitGo | Wiadomości | CrypS.

PayPal planuje przejąć firmę BitGo

Zerelik Maciej
paypal bitgo

PayPal jest w trakcie negocjacji dot. zakupu firmy powierniczej BitGo. Przejęcie tak dużej spółki mogłoby znacząco zwiększyć ekspozycję PayPal’a na waluty cyfrowe.

PayPal prowadzi rozmowy z kilkoma kryptowalutowymi firmami, w tym z dostawcą usług powierniczych BitGo. Bloomberg, powołując się na źródła znające sprawę, poinformował, że zakup BitGo może zostać zrealizowany w ciągu kilku najbliższych tygodni. BitGo dostarcza rozwiązania powiernicze, które pozwalają jego klientom, przede wszystkim inwestorom instytucjonalnym, bezpiecznie przechowywać Bitcoina. Jego klientami są np. giełdy kryptowalut, m.in. Bitstamp.

Pozycja PayPal’a na rynku kryptowalut z całą pewnością mogłaby się ugruntować po przejęciu tak dużej firmy jak BitGo. Niektórzy jednak wyrazili obawy związane z takim ruchem. Thorchain, inna kryptowalutowa firma, stwierdziła, że przejęcie BitGo przez PayPal oznaczałoby, że większość syntetycznych BTC na Ethereum znalazłoby się w rękach giganta.

Bitcoin po środowym ogłoszeniu wzrósł do poziomu 13 200 dolarów oraz zamknął dzień na poziomie 12 802 dolarów.

PayPal wchodzi w rynek kryptowalut

Jak już informowaliśmy wcześniej, internetowy gigant płatniczy PayPal ogłosił, że dołączy do rynku kryptowalut, pozwalając swoim klientom kupować, sprzedawać i przechowywać Bitcoina i inne wirtualne monety za pomocą swoich portfeli. Od początku 2021 r. klienci PayPal będą też mogli korzystać z kryptowalut do robienia zakupów u 26 milionów sprzedawców na całym świecie. Gigant płatniczy ma nadzieję, że usługa ta zwiększy globalną adopcję kryptowalut i cyfrowych walut banku centralnego, czyli CBDC.

paypal bitgo
reklama
reklama