Bitstamp wprowadza dodatkową polisę ubezpieczeniową | Wiadomości | CrypS.

Bitstamp wprowadza dodatkową polisę ubezpieczeniową

Zerelik Maciej
bitstamp giełda kryptowalut

Bitstamp, jedna z największych kryptowalutowych platform w Europie, ogłosiła wprowadzenie dodatkowej polisy ubezpieczeniowej, która obejmuje cyfrowe aktywa znajdujące się w portfelach użytkowników. Nowe ubezpieczenie zabezpieczy konta offline, znane jako „zimne portfele”, przed kradzieżą lub bezpośrednią utratą środków.

Bitstamp wskazał ubezpieczycieli pośredniczących w całym przedsięwzięciu. Polisę ubezpieczeniową od Lloyd’s of London zorganizowali brytyjski broker specjalizujący się w kryptowalutach, Paragon International Insurance Brokers oraz Woodruff-Sawyer & Co.

Podczas gdy tradycyjne instytucje raczej unikają cyfrowych aktywów, wielu firmom udało się uzyskać ochronę ubezpieczeniową od prestiżowej agencji Lloyd’s of London.

Ubezpieczenie jest rzadkością w przypadku aktywów cyfrowych przechowywanych u powierników lub na giełdach. Jednak branża ubezpieczeniowa stopniowo zaczyna reagować na zapotrzebowanie, zaczynając od ochrony tzw. „zimnych portfeli”.

Portfele kryptowalut są atrakcyjne dla hakerów, ponieważ posiadają scentralizowany pojedynczy punkt awarii. To sprawia, że są podatne na te same problemy z bezpieczeństwem, z którymi borykają się miliony aplikacji internetowych na całym świecie.

Bitstamp dzięki współpracy z BitGo, przechowuje już 98% swoich zasobów cyfrowych w trybie offline. To zabezpiecza portfele przed włamaniami, kradzieżami dokonanymi przez pracowników i utratą kluczy potrzebnych do odblokowania środków. BitGo pokrywa cyfrowe aktywa o wartości do 100 milionów dolarów.

Dodatkowa warstwa ochrony

Dzięki nowej polisie ubezpieczeniowej, Bitstamp oferuje dodatkową warstwę ochrony. Nowe ubezpieczenie obejmuje sprawy związane z przestępczością takie jak: kradzieże pracownicze, straty podczas przechowywania aktywów, straty w trakcie przekazywania, straty spowodowane przez oszustwa, oraz te związane z wydatkami prawnymi.

„Wprowadzenie dodatkowej polisy ubezpieczeniowej od przestępczości pozwala nam rozszerzyć ochronę na aktywa przechowywane w Bitstamp i chronić naszych klientów w wielu różnych scenariuszach, w których mogą się znaleźć”

– powiedział Miha Grčar, Globalny Dyrektor ds. rozwoju biznesu w Bitstamp.

bitstamp giełda kryptowalut
reklama
reklama