Bitstamp wprowadza dodatkową polisę ubezpieczeniową | Wiadomości | CrypS.

Bitstamp wprowadza dodatkową polisę ubezpieczeniową

Redakcja
bitstamp giełda kryptowalut

Bitstamp, jedna z największych kryptowalutowych platform w Europie, ogłosiła wprowadzenie dodatkowej polisy ubezpieczeniowej, która obejmuje cyfrowe aktywa znajdujące się w portfelach użytkowników. Nowe ubezpieczenie zabezpieczy konta offline, znane jako „zimne portfele”, przed kradzieżą lub bezpośrednią utratą środków.

Bitstamp wskazał ubezpieczycieli pośredniczących w całym przedsięwzięciu. Polisę ubezpieczeniową od Lloyd’s of London zorganizowali brytyjski broker specjalizujący się w kryptowalutach, Paragon International Insurance Brokers oraz Woodruff-Sawyer & Co.

Podczas gdy tradycyjne instytucje raczej unikają cyfrowych aktywów, wielu firmom udało się uzyskać ochronę ubezpieczeniową od prestiżowej agencji Lloyd’s of London.

Ubezpieczenie jest rzadkością w przypadku aktywów cyfrowych przechowywanych u powierników lub na giełdach. Jednak branża ubezpieczeniowa stopniowo zaczyna reagować na zapotrzebowanie, zaczynając od ochrony tzw. „zimnych portfeli”.

Portfele kryptowalut są atrakcyjne dla hakerów, ponieważ posiadają scentralizowany pojedynczy punkt awarii. To sprawia, że są podatne na te same problemy z bezpieczeństwem, z którymi borykają się miliony aplikacji internetowych na całym świecie.

Bitstamp dzięki współpracy z BitGo, przechowuje już 98% swoich zasobów cyfrowych w trybie offline. To zabezpiecza portfele przed włamaniami, kradzieżami dokonanymi przez pracowników i utratą kluczy potrzebnych do odblokowania środków. BitGo pokrywa cyfrowe aktywa o wartości do 100 milionów dolarów.

Dodatkowa warstwa ochrony

Dzięki nowej polisie ubezpieczeniowej, Bitstamp oferuje dodatkową warstwę ochrony. Nowe ubezpieczenie obejmuje sprawy związane z przestępczością takie jak: kradzieże pracownicze, straty podczas przechowywania aktywów, straty w trakcie przekazywania, straty spowodowane przez oszustwa, oraz te związane z wydatkami prawnymi.

„Wprowadzenie dodatkowej polisy ubezpieczeniowej od przestępczości pozwala nam rozszerzyć ochronę na aktywa przechowywane w Bitstamp i chronić naszych klientów w wielu różnych scenariuszach, w których mogą się znaleźć”

– powiedział Miha Grčar, Globalny Dyrektor ds. rozwoju biznesu w Bitstamp.

bitstamp giełda kryptowalutreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.