Paolo Ardoino: Tether jest zarejestrowany w FinCEN i uregulowany | Wiadomości | CrypS.

Paolo Ardoino: Tether jest zarejestrowany w FinCEN i uregulowany

Zerelik Maciej
tether usdt

Od dawna istnieje przekonanie, że popularny stablecoin Tether (USDT) nie jest uregulowany. Tym razem głos w tej sprawie zabrał sam CTO Bitfinexa i Tethera, Paolo Ardoino. Ardoino za pośrednictwem Twittera wyjaśnił, że Tether (USDT) jest zarejestrowany w FinCEN (The US Financial Crimes Enforcement Network) i bardzo mocno uregulowany.

Ardoino zaznaczył również, że to konkurenci Tethera twierdzą, że USDT jest nieregulowanym stablecoinem, aby zyskać przychylność użytkowników.

Dlaczego istnieją wątpliwości co do Tethera?

Przekonanie, że Tether (USDT) nie jest uregulowany, pojawiło się za sprawą incydentów dot. tego stablecoina na przestrzeni ostatnich lat:

  • Już od kilku wiosen ludzie spekulują, że USDT nie jest zabezpieczone przez dolara w stosunku 1:1.
  • W 2018 roku pojawiły się fałszywe informacje, że Binance wycofał USDT z rynku, ponieważ został on uznany za SCAM.
  • Także w 2018 r., pojawił się raport, który insynuował, że Tether jest używany do manipulowania ceną Bitcoina.
  • Oprócz tego Bitfinex jest obecnie przedmiotem dochodzenia prowadzonego przez biuro prokuratora generalnego Nowego Jorku.

Lata plotek i spekulacji wokół Tethera doprowadziły do tego, że wielu traderów unikało USDT. Na początku tego roku, używania stablecoina odradził nawet Weiss Crypto Ratings. Zespół Weiss zalecił wtedy wykorzystanie USDC i DAI jako alternatywy.

W momencie pisania tego artykułu, kapitalizacja rynkowa USDT wynosi około 16 mld dolarów. Wartość ta jest 4 razy większa niż na początku 2020 roku.

tether usdt
reklama
reklama