Palestyńska bojówka zebrała 3370 bitcoinów od 2015 roku | Wiadomości | CrypS.

Palestyńska bojówka zebrała 3370 bitcoinów od 2015 roku

Mariusz Przepiórka
hamas zbiera bitcoiny

Według raportu Izraelskiego Międzynarodowego Instytutu ds. Zwalczania Terroryzmu (ICT) palestyńskie bojówki finansują swą działalność kryptowalutami. Zdaniem ICT Brygady al Nasser, które są zbrojnym ramieniem Ludowych Komitetów Oporu (PRC), w ciągu ostatnich kilku lat otrzymały darowizny w bitcoinach o wartości milionów dolarów.

Śledczy ICT powiązali bojówkę z adresem bitcoinowego portfela, który wskazywał nieregularną aktywność i ponad 4500 transakcji w ciągu ostatnich czterech lat. Sprawę ujawniła gazeta Jerusalem Post, która twierdzi też, że wspomniana grupa ma związki z Hamasem. Dzięki transakcjom w bitcoinach unikała ona sankcji oraz zapewniała anonimowość swym darczyńcom.

Portfel, do którego wpłynęło blisko 3370 BTC (ok. 29 mln USD) miał również powiązania z finansową witryną cash4ps. Śledczy odkryli, że miała ona rachunek w Islamic National Bank, który w 2010 został uznany za organizację terrorystyczną. To nie pierwszy przypadek, gdy palestyńskie bojówki korzystają z kryptowalut. W lutym 2019 roku jeden z analityków blockchain donosił o tym, że Hamas może korzystać z portfela Coinbase.

hamas zbiera bitcoiny
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.