Oszukani inwestorzy założyli własny nieuczciwy projekt | Wiadomości | CrypS.

Oszukani inwestorzy założyli własny nieuczciwy projekt

Mariusz Przepiórka
w chinach aresztowano 3 osoby, które stworzyły piramidę finansową po tym gdy padli ofiarami piramidy finansowej

Chińska policja zatrzymała grupę oszustów, którzy uruchomili fałszywy program inwestycyjny. Chcieli oni w ten sposób zrekompensować sobie straty, jakie sami ponieśli w efekcie inwestycji w podejrzane fundusze.

Według artykułu Public Information Network Security Supervision Bureau opublikowanego na WeChat, inwestor nazwiskiem Yang stworzył fałszywy projekt inwestycyjny po tym, jak sam stracił około 100 tys. juanów (ok. 14 tys. USD) w kryptowalutowym projekcie funkcjonującym na zasadach wielopoziomowego marketingu. Oszukany mężczyzna połączył swe siły z dwoma innymi inwestorami, którzy w podobny sposób stracili swe pieniądze. Razem postanowili odegrać się w taki sam sposób. W tym celu Yang stworzył fałszywą aplikację mobilną oraz tokena o nazwie „Baiye Chain”.

Ich pomysł trafił do ponad 20 osób z prowincji Lianyungang, Yancheng, Huai’an i kilku innych. Gdy oszukani inwestorzy złożyli doniesienie w sprawie tokenów „Baiye Chain” do lokalnej policji Lianyungang, władze szybko wytropiły biuro spółki i złożyły oszustom wizytę. W efekcie Yang i jego towarzysze, którzy do tego momentu na swym procederze zarobili ponad 300 tys. juanów (niemal 43 tys. USD), trafili do aresztu.

Zaawansowane prace nad CBDC

W ostatnim czasie kryptowalutowe oszustwa w Chinach nasiliły się. To efekt testów cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC), jakie chińskie władze prowadzą w kilku miastach. Oszuści próbują wykorzystać tę sytuację i podają się za urzędników testujących CBDC i oferują możliwość inwestycji w nowego tokena. Obiecują przy tym wysokie stopy zwrotu z minimalnej inwestycji w wysokości 10 000 juanów (1430 USD). Chiński bank centralny informował w tym roku, że wciąż nie ma jeszcze terminu oficjalnej emisji cyfrowego juana na rynek. Prace nad cyfrową walutą w Chinach trwają już od 2013 roku.

w chinach aresztowano 3 osoby, które stworzyły piramidę finansową po tym gdy padli ofiarami piramidy finansowejreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.