Zespół Shiba Inu ostrzega inwestorów SHIB przed scamem | Ostrzeżenie | CrypS.

Zespół Shiba Inu ostrzega inwestorów SHIB przed scamem

Maciej Żerelik

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Zespół stojący za kryptowalutą meme Shiba Inu (SHIB) wydał publiczne ostrzeżenie przed scamami ukierunkowanymi na inwestorów SHIB.

Proaktywne ostrzeżenie o oszustwie pojawiło się w formie tweeta. W dołączonym do niego filmie opisano różne metody wykorzystywane do oszukiwania niczego niepodejrzewających ofiar ze społeczności Shiba Inu.

Shiba Inu przyciąga coraz to więcej aspirujących kryptowalutowych milionerów i miliarderów ale nie tylko. Oszuści również zwiększyli swoje wysiłki, celując w nieostrożnych inwestorów na platformach mediów społecznościowych, w tym na Twitterze i Telegramie. Niektóre z powszechnych metod używanych do kontaktowania się z ofiarami to podszywanie się pod oficjalne konta i wykorzystywanie hashtagów, takich jak #shib #shibarmy #leash #shibaswap i #bone.

Ponadto zespół podkreślił, że nie oferuje żadnych airdropów, bonusów ani giveawayów. Zgodnie z ogólną zasadą, inwestorzy nie powinni też dzielić się kluczami do portfela, danymi uwierzytelniającymi lub przyłączać się i śledzić fałszywych kont w mediach społecznościowych.

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.