Włam na giełdę Upbit - skradziono ETH warte 49 mln USD | Ostrzeżenie | CrypS.

Włam na giełdę Upbit – skradziono ETH warte 49 mln USD

Michał Misiura

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Prezes Upbit potwierdził w poście na blogu, że giełda padła ofiarą ataku. Wyprowadzono 342 000 ETH, warte 49 mln dolarów. 

Jak donosi portal Whale Alert, do odpływu kryptowaluty doszło w środę o godzinie 4:00 UTC. 342 000 ethereum przeniesiono na eterowy adres portfela, należący do nieznanej osoby. Jak można zauważyć, skradzione coiny wciąż się tam znajdują – zobacz adres. Krótko po odpływie ethereum, giełda zablokowała transakcje tłumacząc się “konserwacją serwera”. Od godziny 5:00 obserwowano odpływ innych kryptowalut wartych drugie 50 mln dolarów. Giełda wyjaśniła jednak później, że to ona przeprowadziła te operacje, aby zabezpieczyć pozostałe środki przenosząc je na zimne portfele.

O 9:00 pojawił się komunikat od Lee Seok-Woo – prezesa Upbit, w którym ogłosił, że giełda padła ofiarą ataku. We wpisie na blogu przeprosił poszkodowanych i podał adres, na który zostało wyprowadzone Ethereum. Upbit zapewnia wszystkich, których kryptowaluty znalazły się w rękach hakerów, że ich straty zostaną pokryte z funduszy giełdy.

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.