Włam na giełdę Upbit - skradziono ETH warte 49 mln USD | Ostrzeżenie | CrypS.

Włam na giełdę Upbit – skradziono ETH warte 49 mln USD

Michał Misiura

ostrzeżenie kryptowaluty scam Brokerzy / Giełdy

Prezes Upbit potwierdził w poście na blogu, że giełda padła ofiarą ataku. Wyprowadzono 342 000 ETH, warte 49 mln dolarów. 

Jak donosi portal Whale Alert, do odpływu kryptowaluty doszło w środę o godzinie 4:00 UTC. 342 000 ethereum przeniesiono na eterowy adres portfela, należący do nieznanej osoby. Jak można zauważyć, skradzione coiny wciąż się tam znajdują – zobacz adres. Krótko po odpływie ethereum, giełda zablokowała transakcje tłumacząc się „konserwacją serwera”. Od godziny 5:00 obserwowano odpływ innych kryptowalut wartych drugie 50 mln dolarów. Giełda wyjaśniła jednak później, że to ona przeprowadziła te operacje, aby zabezpieczyć pozostałe środki przenosząc je na zimne portfele.

O 9:00 pojawił się komunikat od Lee Seok-Woo – prezesa Upbit, w którym ogłosił, że giełda padła ofiarą ataku. We wpisie na blogu przeprosił poszkodowanych i podał adres, na który zostało wyprowadzone Ethereum. Upbit zapewnia wszystkich, których kryptowaluty znalazły się w rękach hakerów, że ich straty zostaną pokryte z funduszy giełdy.

ostrzeżenie kryptowaluty scam
reklama
reklama

Dodaj komentarz