Wirus kopiący kryptowaluty ukryty w pirackich plikach | Ostrzeżenie | CrypS.

Wirus kopiący kryptowaluty ukryty w pirackich plikach

Redaktor: Albert Czajkowski

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Szkodliwe oprogramowanie, służące do potajemnego kopania kryptowalut odkryto w pirackich programach i grach komputerowych. Nie ujawniono nazw stron ani konkretnych plików, ale ostrzeżenie dotyczy faktu, że hakerzy potrafią ukrywać linijki złośliwego kodu w działających i pozornie zwyczajnych programach. 

Wirus o którym mowa to Vivin, należący do rodziny malware cryptojacking. Vivin zużywa 80% mocy obliczeniowej komputera, potajemnie wykorzystując ją do wydobywania kryptowaluty monero. Jest to tak zwany token prywatności, którego droga jest bardzo trudna do prześledzenia. Z tego powodu monero stało się jedną z ulubionych kryptowalut cyberprzestępców. Coiny wykopane na cudzych urządzeniach trafiają bezpośrednio do portfeli hakerów kierujących atakiem.

Cryptojacking czyli potajemne wydobywanie kryptowalut na zainfekowanym komputerze, nie zestawia żadnych śladów poza spowolnieniem działania urządzenia. Prowadzi także do większego zużycia energii elektrycznej oraz szybszego zużycia wykorzystywanego sprzętu. Często pozostaje ono niewykrywalne dla zwyczajnych antywirusów. Jeżeli podejrzewamy, że możemy być ofiarą cryptojackingu, powinniśmy skorzystać ze specjalnych skanerów antymalware. Niektóre z nich są dostępne za darmo i online. Więcej informacji na temat cryptojackingu oraz o profilaktyce, która pomoże nam go uniknąć znajdziecie tutaj: Cryptojacking – sekretne kopanie kryptowalut

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.