Uwaga na QubitTech, ByBit i Tezos-Global | Ostrzeżenie | CrypS.

Uwaga na QubitTech, ByBit i Tezos-Global

Michał Misiura

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Ostrzegamy przed platformą QubitTech oraz scamem Tezos-Global i giełdą ByBit. Pierwszy z wymienionych to zyskująca na popularności piramida finansowa, a dwa pozostałe trafiły na listy ostrzeżeń szwajcarskiego i brytyjskiego nadzoru finansowego.

QubitTech

  • STRONA: qubittech.dev (wcześniej qubittech.ai)

QubitTech to nazwa, która pojawia się ostatnio bardzo często na forach poświęconych kryptowalutom. Zazwyczaj jako link polecający do platformy. Dzieje się tak ponieważ projekt obiecuje korzyści z rekrutacji kolejnych osób i jak zazwyczaj w takich przypadkach jest piramidą finansową.

QubitTech przedstawia się jako „skok w stronę Kwantowej Przyszłości” i ma oferować udział w zyskach generowanych przez boty tradingowe, które dokonują arbitrażu na giełdach kryptowalut. Jest to obecnie bardzo popularna bajka, wykorzystywana przez większość oszustw obecnych na rynku. Platforma znalazła się wśród nich, trafiając na listę 10 największych scamów 2020 roku, według Chainalysis. Zdaniem analityków wpłacono do niej już około 62 mln USD. Za podejrzaną uznał ją także włoski nadzór finansowy (CONSOB), który zablokował jej stronę na terenie kraju (relacja prasowa z 26.02).

Pomimo że QubitTech może początkowo wypłacać środki, prędzej czy później upadnie, podobnie jak każda piramida finansowa. Nie ma dowodu na to, że projekt ten ma jakiekolwiek zewnętrzne przychody poza wpłatami od kolejnych klientów. Gdyby rzeczywiście generował 25% miesięcznego zwrotu, szybko uczyniłby swoich twórców bogatymi, bez konieczności pozyskiwania drobnych wpłat i wkładania wysiłku w rekrutację kolejnych osób.

ByBit

  • STRONA: bybit.com

ByBit to giełda kryptowalut umożliwiająca handel z dźwignią. Platforma trafiła na czarną listę brytyjskiego nadzoru finansowego (FCA). Ostrzeżenie zbiegło się w czasie z lokalnym zakazem handlu kontraktami CFD na kryptowaluty. Mimo to wydaje się, że samo udostępnianie niedozwolonych instrumentów może nie być jedynym przewinieniem giełdy.

Według wielu zgłoszeń i recenzji pojawiających się w sieci (Trustpilot), handel na ByBit jest manipulowany w taki sposób, aby doprowadzać do strat po stronie klientów. Obszerny opis tego rodzaju zdarzenia dostarcza blog CryptoShow Me. Istnieją pewniejsze i bardziej transparentne giełdy kryptowalut.

Tezos-Global

  • STRONA: tezos-global.com

Szwajcarski regulator (FINMA) wydał ostrzeżenie, w którym informuje, że Tezos-Global nie ma nic wspólnego z Tezos Foundation, ani Tezos AG, które są zarejestrowane w lokalnym rejestrze handlowym i działają z kantonu Zug. Strona tezos-global.com jest zwykłym scamem, który podszywa się pod nie, próbując wyłudzać środki.

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.