Uwaga na podejrzane platformy do handlu kryptowalutami | Ostrzeżenie | CrypS.

Uwaga na podejrzane platformy do handlu kryptowalutami

Michał Misiura

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Ostrzegamy przed 3 projektami, o których poinformowały nas poszkodowane osoby. 5 podejrzanych stron, związanych z rynkiem kryptowalut, pojawiło się także na czarnych listach nadzorów finansowych z Francji i Malty.

Na podstawie zgłoszeń od oszukanych osób ostrzegamy przed:

  • Coin98 Wallet – coin98.app
  • Forte Investment Company – forteinvestmentcompany.com
  • ExpertOption – expertoptions.in

Coin98 Wallet to podejrzana aplikacja do przechowywania oraz handlu kryptowalutami. Forte Investment Company oraz ExpertOption należą do fałszywych brokerów. Ich przedstawiciele przekonują klientów, że pomogą im zarabiać na rynku kryptowalut i instruują ich jak założyć konto w legalnym kantorze lub na giełdzie. Po kupieniu bitcoinów i przelaniu ich do portfela oszustów kontakt się urywa.

Francuskie AMF ostrzega przed kryptowalutowymi scamami:

  • LDC Crypto – ldc-crypto.com
  • Crypto-BTC – crypto-btc.co.uk
  • Finetero – finetero.com
  • Coinrevolut – coinrevolut.com

Francuski nadzór finansowy uzupełnia listę ostrzeżeń bez podawania dokładnych informacji na temat poszczególnych podmiotów. Trafiają na nią oszustwa finansowe oraz spółki, które świadczą usługi pomimo braku licencji.

Maltańskiego MFSA ostrzega przed fałszywą giełdą:

  • Puth (Puth Holdings Co Ltd/ Puth Global Ltd/ Digital Fintech One) – puth777.com/h5/#/

Maltański regulator wydał ostrzeżenie przed fałszywą giełdą kryptowalut o nazwie Puth. Prawdopodobnie za scam odpowiadają osoby z Azji. Jego strona jest dostępna w chińskiej, kantońskiej, japońskiej i angielskiej wersji językowej.

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.