Uwaga na piramidy Antares Trade, Fun5 Exchange i Billion Money | Ostrzeżenie | CrypS.

Uwaga na piramidy Antares Trade, Fun5 Exchange i Billion Money

Redaktor: Albert Czajkowski

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Na rynku pojawiły się kolejne 3 kryptowalutowe piramidy finansowe. Ich wspólne cechy to niewiadomi właściciele, marketing wielopoziomowy oraz obietnica nierealnie wysokich zysków. 

Antares Trade

  • Strona: antares.trade

Firmę ma prowadzić Alex Richter, którego odgrywa wynajęty aktor mówiący po hiszpańsku z wyraźnym rosyjskim akcentem. Postać ta pojawiła się na świecie w momencie publikacji pierwszych materiałów promocyjnych Antares Trade 6 marca tego roku. Projekt sprzedaje tokeny AND. 

AND czyli Antares Dollar ma zapewniać dzienny zwrot do 2% aż do finalnych 200% zysku. Są to tokeny tworzone wg. standardu ERC-20, które nie mają żadnej zweryfikowanej wartości. Ponadto dodatkowe zarobki, jak w każdej piramidzie, zapewnia rekrutacja nowych osób. Prowizja zależy od kwoty, którą sam zainwestuje naganiacz. Jeśli chce czerpać 8,5% zysku z każdej wpłaty dokonanej przez osobiście zwerbowanych ludzi, musi wyłożyć najpierw 100 000 USD. SCAM stara się działać globalnie, tworząc oddzielny marketing w różnych językach, w tym także po polsku. Najprawdopodobniej stoją za nim osoby pochodzące z Rosji lub Ukrainy.

Fun5 Exchange

  • Strony: fun5exchange.com

Fun5 Exchange wygląda w pierwszej chwili na giełdę kryptowalut, jednak nią nie jest. Głównym celem “projektu” jest sprzedaż programów inwestycyjnych opartych na shitcoinach FFV – bezwartościowych tokenach wykonanych w standardzie ERC-20.

Aby je otrzymać trzeba wpłacić minimum 0,5 ETH. Inwestycja uprawnia do “czerpania dalszych korzyści z rozwoju firmy” i umożliwia rekrutację kolejnych osób, które zapewnia dodatkowe zyski. Przy najniższej wpłacie Fun5 Exchange obiecuje 100 tokenów FFV oraz przychód rzędu 3% dziennie, a finalne ROI to nawet 500%. Piramida udostępnia jednak dużo więcej różnych planów inwestycyjnych. Amatorskie filmiki promocyjne, pełna błędów strona udająca giełdę kryptowalut, a także brak informacji na temat właściciela spółki zarejestrowanej na słupa w Wielkiej Brytanii, uzupełniają obraz SCAM’u.

Billion Money

  • Strony: billionmoney.live

Platforma przedstawia się nowym użytkownikom słowami: “Witaj w zdecentralizowanym programie zarobkowym nowego poziomu”, a później: “Jest to najszybszy, najłatwiejszy i pozbawiony ryzyka sposób na zarabianie miliardów dolarów co 180 dni”.

W tym przypadku za gigantycznymi zyskami z platformy mają stać smart kontrakty zbudowane w ekosystemie PAX. Z programem można połączyć się automatycznie z poziomu portfela ethereum. Piramida nie sili się nawet na dodatkowe legendy. Dochód mają zapewniać kryptowaluty wpłacane przez rekrutów z niższych szczebli oraz prezenty otrzymywane od osób z wyższych poziomów MLM. Aby wziąć udział wystarczy wpłacić 10 dolarów, ale żeby mieć szansę aby zarobić miliard trzeba ulokować w projekcie 72 275 USD. 62% ruchu sieciowego na stronie pochodzi z Indii.

Źródło: Behind MLM

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.