Uwaga na piramidę EtherChain | Ostrzeżenie | CrypS.

Uwaga na piramidę EtherChain

Michał Misiura

ostrzeżenie kryptowaluty scam Aplikacje / Programy

Domenę SCAM’u zarejestrowano 1 czerwca. EtherChain operuje najprawdopodobniej ze Szwecji, a jego twórcą jest seryjny oszust Andreas Kartrud.

Projekt obiecuje uczestnikom wysokie zarobki, które mają osiągnąć dzięki smart kontraktowi opartemu na eterze. Brakuje specyfikacji technicznej, za to sam projekt przedstawia się jako:

Pierwszy na świecie, zdecentralizowany fundusz wzajemnego społecznego wsparcia. System finansowy zbudowany w technologii smart kontraktu. Otwarty dla wszystkich. Transparentny dla wszystkich.

Należy także zwrócić uwagę na podobieństwo użytej przez piramidę nazwy i domeny – etherchain.io do eksploratora blockchainu Ethereum – etherchain.org.

Kim jest Andreas Kartrud?

Osobą podawaną na stronie za centralną postać projektu jest seryjny scammer Andreas Kartrud. Jak donosi portal Behind MLM, człowiek ten był zamieszany w co najmniej 8 piramid finansowych. Dotychczasowe przedsięwzięcia, w których brał udział Kartrud to:  Shopping Sherlock, SwissCoin, Dominant Finance, WoToken, Up2Give, KryptoGlobe, 1 Click Trading i XOXO Network.

Według Behind MLM Adreas Kartrud prowadzi swoje przedsięwzięcia ze Szwecji.

Co oferuje EtherChain

310% ROI rocznie, a także 10% od wpłat każdego zwerbowanego członka projektu to główne obietnice piramidy. Ponadto jak w przypadku każdego tego typu projektu, oferuje ona wielopoziomowe prowizje od osób zwerbowanych na niższych szczeblach. Aby wstąpić do EtherChain’u wystarczy wpłacić 0,1 ETH.

Zgodnie ze schematem piramid finansowych, Adreas Kartrud będzie prowadził EtherChain do momentu, w którym ustaną wpłaty. Wtedy program rozsypie się, a seryjny oszustw zniknie ponownie, by po jakimś czasie zaoferować światu kolejny wyjątkowy projekt.

EtherChain

  • Strona: etherchain.io

Źródło: Behind MLM

ostrzeżenie kryptowaluty scam
reklama
reklama

Dodaj komentarz