Uwaga na MyBuxa i Coin Market Solution | Ostrzeżenie | CrypS.

Uwaga na MyBuxa i Coin Market Solution

Michał Misiura

ostrzeżenie kryptowaluty scam Brokerzy / Giełdy

Publikujemy ostrzeżenie przed dwiema nieregulowanymi platformami inwestycyjnymi: MyBuxa i Coin Market Solution, które zgłosili poszkodowani inwestorzy.

MyBuxa

Smybuxa oszustwo scamTRONA: mybuxa.com
SPÓŁKA: nieznana
KRAJ: nieznany
TYP: nieregulowana platforma/scam

MyBuxa to nieregulowana platforma inwestycyjna. Nie wiadomo nic o jej właścicielach ani kraju, z którego operuje. Domena mybuxa.com, na której działa, została kupiona anonimowo 2 miesiące temu. O platformie dowiedzieliśmy się od jej byłego użytkownika, który poinformował nas, że MyBuxa to scam, na który trafił przez osobę poznaną w sieci. Po wpłaceniu znacznej sumy pieniędzy okazało się, że nie da się ich wypłacić z konta.

Coin Market Solution

coin market solution to oszustwo scam

STRONA: coinmarketsolutions.com
SPÓŁKA: ECN Limited
KRAJ: nieznany
TYP: nieregulowana platforma/scam

Coin Market Solution to klasyczne oszustwo inwestycyjne, przypominające schemat działania fałszywych brokerów Forex. Platforma podaje się za giełdę kryptowalut i miejsce handlu tokenizowanymi akcjami, jednak nie dochodzi na niej do żadnych transakcji. Pieniądze klientów trafiają na konta oszustów, nie mając kontaktu z żadnym prawdziwym rynkiem i są niemożliwe do wypłacenia. Coin Market Solution nie podaje swojego prawdziwego adresu, działa bez licencji, a w zakładce dotyczącej zespołu znajdują się zdjęcia osób z Shutterstocka. Informację na temat platformy otrzymaliśmy od poszkodowanego klienta, z którym kontaktował się „opiekun” z firmy. Według zgłoszenia dzwoniącymi byli Polacy, korzystający z warszawskich numerów. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że połączenia były przekierowywane.

ostrzeżenie kryptowaluty scam
reklama
reklama

Dodaj komentarz