Uwaga na Mining Express | Ostrzeżenie | CrypS.

Uwaga na Mining Express

Redaktor: Albert Czajkowski

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Ostrzegamy przed Mining Express, które podaje się za kopalnię kryptowalut i oferuje swoim klientom stały dochód w zamian za płatne plany. Model biznesowy spółki przypomina piramidę finansową i została ona założona przez osobę, oskarżaną o udział w oszustwie na ponad 37 mln USD.


Mining Express

  • STRONA: miningexpress.com

Brazylijczyk zakłada biznes MLM na Ukrainie

Mining Express to spółka z siedzibą w ukraińskim Kirowohradzie, którą założył Brazylijczyk Kaze Fuziyama. Człowiek ten jest znany w swoim kraju z udziału w nieuczciwych spółkach One Thor Brasil i D9 Club.

Jak podaje brazylijski Portal do Bitcoin, pierwsza z wymienionych, którą promował Fuziyama, zajmowała się sprzedażą materaców, poduszek, sprzętów do odchudzania i telefonów komórkowych. Zaangażowane w to osoby często nie otrzymywały obiecanych pieniędzy, a władze prowincji Mato Grosso wydały komunikat, w którym przestrzegały, że spółka nosi znamiona piramidy finansowej.

D9 Club było zaś potwierdzonym oszustwem inwestycyjnym, które doprowadziło Brazylijczyków do strat szacowanych na 200 mln reali, czyli ponad 37 mln USD. Fuziyama był w nim wysoko postawionym promotorem.

W 2018 roku Brazylijczyk założył Mining Express, organizując na Ukrainie wystawną inaugurację. Zaczął także pojawiać się w mediach i opowiadać historię swojego sukcesu, według której kryptowaluty pozwoliły mu zarobić 50 mln USD, za które otworzył spółkę.

Kaze Fuziyama: Facebook/ Portal do Bitcoin
Kaze Fuziyama: Facebook/ Portal do Bitcoin

Mining Express – legalna kopalnia czy oszustwo?

Mining Express posiada polską, rosyjską, brazylijską i japońską wersję językową. Jej użytkownicy otrzymują obietnicę stałych, miesięcznych dochodów “z wydobycia Ethereum” (kopalnia znajdowała się swego czasu na 25 miejscu wśród pooli wydobywczych ETH). Dostępne pakiety kosztują od 100 do 35 000 dolarów. Spółka obiecuje także nagrody za rekrutację nowych użytkowników. Zgodnie z jej stroną, najaktywniejsi promotorzy mogą liczyć na bonusy takie jak bitcoin, Lamborghini i Rolls-Royce.

Pomimo że spółka prawdopodobnie posiada kopalnię kryptowalut, wielopoziomowa rekrutacja i płatne pakiety wskazują na to, że jej główne dochody mogą opierać się właśnie na pieniądzach od nowych klientów, co czyniłoby ją piramidą finansową.

Według Portal do Bitcoin, Mining Express znalazło się na celowniku brazylijskich władz, które prowadzą w jego sprawie śledztwo związane z oferowaniem nielegalnych usług finansowych. 

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.