Uwaga na Kraj Maklerów, Miner Mart i Bit Growth (zgłoszenia od czytelników) | Ostrzeżenie | CrypS.

Uwaga na Kraj Maklerów, Miner Mart i Bit Growth (zgłoszenia od czytelników)

Michał Misiura

ostrzeżenie kryptowaluty scam Cyberprzestępczość

W ostatnich tygodniach na naszą skrzynkę mailową wpłynęło kilka nowych zgłoszeń dotyczących podejrzanych stron oferujących inwestowanie na rynku kryptowalut. Po ich sprawdzeniu ostrzegamy przed platformami Kraj Maklerów, Miner Mart, Bit Growth Investment, Valid Funds Investment i CFD Capital Trust.


Ostrzegamy przed fałszywymi platformami inwestycyjnymi

  • Kraj Maklerów (kraj-m.com)
  • Miner Mart (minermart.co)
  • Bit Growth Investment (bitgrowthinvestment.com)
  • ValidFunds Investment (validfundsinvest.com)
  • CFD Capital Trust (cfd.capital-trust.ltd)

Kraj Maklerów

strona główna platformy kraj maklerów

Strona Kraj Maklerów wita nas sloganem napisanym z błędami językowymi. To cecha charakterystyczna dla wielu nieuczciwych platform. Oszuści zazwyczaj nie przywiązują uwagi do detali, ponieważ tego rodzaju strony mają krótką żywotność.

Zła składnia i literówki to jednak najmniejszy problem. Kraj Maklerów twierdzi, że jest szwajcarską firmą, ale w tamtejszych rejestrach nie znajdziemy takiej nazwy. W sieci nie uda nam się natrafić na jej adres (pod podawanym nie ma takiej firmy). Nie znajdziemy też jej właściciela, dyrektorów ani żadnego szeregowego pracownika. Pomijamy kwestię jakiejkolwiek licencji.


Miner Mart

strona główna miner mart

Jak widać na załączonym obrazku, tutaj z błędem napisano nawet nazwę platformy. Poza tym o Miner Mart (Minermert?) możemy powiedzieć tyle samo co o Kraju Maklerów: brak spółki, brak licencji, brak możliwych do znalezienia pracowników. Dodajmy do tego absurdalnie wysoką obiecywaną stopę zwrotu (5% dziennie!) i otrzymujemy 100-procentową pewność, że mamy do czynienia z oszustwem.


Bit Growth Investment

 

Bit Growth Investment to kolejna platforma inwestycyjna, która gwarantuje niepokojące zyski. Wystarczy kupić pakiet (za minimum 100 dolarów) i po 7 dniach inwestycja urośnie w cudowny sposób o 5%. Oczywiście jest to kłamstwo, a strona służy jedynie do osuszania portfeli użytkowników. Klient będzie obserwował, jak stan jego koncie na platformie rośnie i wpłacał kolejne środki, żeby na końcu przekonać się, że nie może ich wypłacić.

Oczywiście w sieci nie natrafimy na informacje mogące doprowadzić nas do osób stojących za Bit Growth Investment.


ValidFunds Investment

Valid Funds Investment strona oszustwa

Niech nie zwiedzie Was staranniej wykonana strona – ValidFunds Investment to platforma, która nie różni się niczym od trzech poprzednich. Wprawdzie oferuje „tylko” 2,5% dziennego zwrotu (co po pewnym czasie sprawiłoby, że klienci ValidFunds staną się właścicielami wszystkich pieniędzy na Ziemi), ale za to nie podaje żadnych informacji o odpowiedzialnych podmiotach.

Na stronie napisano, że główne biuro spółki mieści się w Paryżu. Podany numer licencji powinien więc zostać wystawiony przez francuski nadzór finansowy AMF. Szybkie sprawdzenie odpowiedniego rejestru nie pozostawia złudzeń – nie ma takiej firmy.


CFD Capital Trust

cfd capital trust cybertarcza orange

Tutaj głos oddajemy CyberTarczy Orange:

To nie była strona giełdy kryptowalut! CyberTarcza Orange powstrzymała Cię właśnie przed otwarciem stworzonej przez oszustów strony.

Używając socjotechnicznych sztuczek, przestępcy roztaczają przed Tobą miraż wielkich zarobków, by przekonać Cię do „zainwestowania” kwoty na tyle niewielkiej, by ofiara dała się przekonać. Zazwyczaj chodzi o kilkaset złotych. Po wpłacie oszuści będą wykazywać na Twoim koncie rzekome ogromne zyski, by po pewnym czasie… zniknąć, razem z pieniędzmi oszukanych.

Nic dodać nic ująć.

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.