Uwaga na JMT Trader | Ostrzeżenie | CrypS.

Uwaga na JMT Trader

Redaktor: Albert Czajkowski

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Badacze cyberbezpieczeństwa z MalwareHunterTeam, ostrzegli przed aplikacją do handlu kryptowalutami. JNT Trader nie tylko umożliwia wymianę cyfrowych aktywów, ale także infekuje komputer. Wgrywa trojany do systemu operacyjnego (jest groźny dla Windowsa oraz Maca) i otwiera backdoor dla hakerów. Dzięki temu przejmują oni władzę nad zainfekowanym sprzętem i mogą opróżnić konta lub ukraść nasze dane. 

Jeżeli chcemy zainstalować aplikację ze strony JNT Trader, jesteśmy odsyłani do repozytorium plików na GitHubie. Tam czeka zawirusowana aplikacja, która jest groźnym klonem legalnego i sprawdzonego programu QT Bitcoin Trader.

MalwareHunterTeam podejrzewa, że za oszustwem mogą stać osoby związane z grupą Lazarus APT (Łazarz), która jest łączona z reżimem w Północnej Korei. Wszystko przez łudząco podobną do JNT Trader, aplikację  AppleJeus, której byli autorami.

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.