Uwaga na Hotsbit i exchange.pancakeswap.com (klon PancakeSwap) | Ostrzeżenie | CrypS.

Uwaga na Hotsbit i exchange.pancakeswap.com (klon PancakeSwap)

Michał Misiura

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Uwaga na niewypłacającą giełdę kryptowalut Hotsbit (hotsbit.com/index) oraz klon PancakeSwap, działający z domeny exchange.pancakeswap.com (prawidłowy adres platformy to pancakeswap.finance).

Hotsbit

  • STRONA: hotsbit.com

Nazwa, bliźniaczo podobna do azjatyckiej giełdy kryptowalut Hotbit, sugeruje że możemy mieć do czynienia z jej klonem. Hotbit (hotbit.io) to wiarygodna platforma, która pomimo całkowitej anonimowości twórców, przetrwała w zeszłym roku poważny hakerski atak i wyrównała straty klientów. Hotsbit (hotsbit.com) to sklecona na kolanie, postawiona w 2021 roku strona, która służy do wyłudzania środków. Dostaliśmy zgłoszenia, według których platforma nie wykonuje wypłat. Osoby poszkodowane wskazywały, że o stronie dowiedziały się od nowych znajomych poznanych w aplikacjach randkowych.

Klon PancakeSwap (exchange.pancakeswap.com)

  • FAŁSZYWA STRONA: exchange.pancakeswap.com
  • Prawidłowy adres PancakeSwap: pancakeswap.finance

Po połączeniu portfela z fałszywą stroną, nasz MetaMask zostanie wyczyszczony ze środków. Domena exchange.pancakeswap.com podszywa się pod zdecentralizowaną giełdę pancakeswap.finance. Przed połączeniem swojego portfela z jakąkolwiek zdecentralizowaną aplikacją zawsze pamiętaj o tym, żeby upewnić się, że jesteś na prawidłowej stronie.

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.