Uwaga na get-ether.net oraz scam DeFi $VSGA | Ostrzeżenie | CrypS.

Uwaga na get-ether.net oraz scam DeFi $VSGA

Michał Misiura

ostrzeżenie kryptowaluty scam Inne inwestycje

Ostrzegamy przed dwoma scamami zgłoszonymi przez naszych czytelników: stroną get-ether.net oraz nieuczciwym projektem DeFi $VSGA.

get-ether.net

  • Strona: get-ether.net
scam get-ether.net - uwaga fałszywe rozdawanie ethereum
Strona oszustwa get-ether.net

get-ether.net to klasyczny scam typu giveaway, polegający na przekonaniu inwestora do wysłania środków na adres oszustów, pod obietnicą odesłania mu podwojonej kwoty. W tym przypadku strona wykorzystuje wizerunek twórcy Ethereum, Vitalika Buterina, twierdząc że jest on sponsorem wydarzenia. Do rozdania przeznaczono rzekomo 50 000 ETH. Rzecz jasna wysłanie środków do portfela oszustów, kończy się wyłącznie stratą.

Na adresie, podanym do przesyłania Ethereum, znajduje się w tej chwili 68,7 ETH o wartości około 260 tys. dolarów, które pochodzą prawdopodobnie od poszkodowanych osób.

Scam DeFi $VSGA

  • Strona: vsga.cc
Strona scamu VSGA

VSGA przedstawia się jako prawdziwa rewolucja w ekosystemie DeFi, a jego hasło to „Stop Being Scammed”. Według zapewnień anonimowych twórców, projekt oparty na blockchainie BSC, ma służyć do prześwietlania innych tokenów i oceny ryzyka wystąpienia oszustwa. Niestety jest to tylko sprytny kamuflaż, pod którym kryje się scam.

Zgodnie z opisem wydarzenia otrzymanym od poszkodowanego inwestora, po zalogowaniu się na stronie vsga.cc przez portfel TrustWallet, znajdujące się na nim środki zostały wysłane na adres oszustów. 

Najprawdopodobniej było to możliwe dzięki zatwierdzeniu na wstępie transakcji token approval, która pozwala inteligentnemu kontraktowi na sięganie do środków z portfela użytkownika. Niewinna w przypadku legalnych projektów funkcja, może być wyjątkowo groźną bronią w rękach oszustów. Tematykę tego typu scamów poruszamy dokładniej w poradniku: Token Approval SCAM. Jak się przed nim ustrzec?

Dokładną analizę VSGA, ze wszystkimi czerwonymi flagami, możemy znaleźć na kanale Shitcoin Detective na YouTube:

ostrzeżenie kryptowaluty scam
reklama
reklama

Dodaj komentarz