Uwaga na Fancy Crypto, platformę do miningu w chmurze | Ostrzeżenie | CrypS.

Uwaga na Fancy Crypto, platformę do miningu w chmurze

ostrzeżenie kryptowaluty scam Cyberprzestępczość

Fancy Crypto jest platformą do wydobywania cyfrowych aktywów w chmurze. Na stronie internetowej projektu możemy przeczytać, że zapewnia moc obliczeniową i to po ich stronie zachodzi już proces wydobycia kryptowalut, eliminując potrzebę stosowania jakiegokolwiek sprzętu. Jak możemy przeczytać na froncie ich witryny, nowi użytkownicy chwilę po zarejestrowaniu konta mogą rozpocząć wydobywanie w chmurze i zarabiać swoje kryptowaluty.

Jednakże warto jest mieć na uwadze, że wokół Fancy Crypto zdążyło zebrać się w internecie wiele nieprzychylnych opinii i oskarżeń o bezpodstawne zamykanie kont ich klientów oraz rekwirowanie zainwestowanych środków.

Otrzymaliśmy właśnie zgłoszenie od jednego z naszych czytelników (pozdrawiamy!), że platforma dopuszcza się właśnie wyżej wymienionych czynności. Pogrzebaliśmy nieco w sieci i natrafiliśmy na szereg komentarzy, które jednoznacznie wskazują, że należy unikać tego projektu. Między innymi na stronie Binance oraz na Reddicie internauci opisują przypadki, gdy zostali oszukani przez zespół projektu.

Wziąłem 28-dniowy pakiet o wartości 3000 $ i minęło więcej niż 28 dni. I nie ma pieniędzy, ciągle wysyłam e-maile. Brak odpowiedzi. Jestem rozczarowany i zły.

– pisze jeden z użytkowników.

Jak informuje serwis SCAM Adviser, ”właściciel tej strony internetowej ukrywa swoją tożsamość w WHOIS, korzystając z płatnej usługi”. To już powinno nam zapalić lampkę z tyłu głowy, że coś może być nie w porządku z projektem.

Zamknęli moje konto bez powodu. Wydaje mi się, że mają tak wiele fałszywych reklam w zakresie bezpieczeństwa kryptograficznego, ponieważ po prostu za to zapłacili. Wysłałem zapytanie dlaczego zamknęli moje konto bez żadnego powodu. Odpowiedziano mi, że uznano, że złamałem warunki korzystania z ich serwisu

– komentuje Harry Steel, użytkownik SCAM Adviser.

Na YouTube’ie pojawił się również niedawno film, którego twórca opisuje motyw działania tego projektu i jak oszukuje on inwestorów:

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.