Uwaga na fałszywą przedsprzedaż CONV i kranik EarnSato | Ostrzeżenie | CrypS.

Uwaga na fałszywą przedsprzedaż CONV i kranik EarnSato

Redaktor: Albert Czajkowski

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Na podstawie otrzymanych zgłoszeń, ostrzegamy przed fałszywą przedsprzedażą tokenów Convergence (CONV) oraz kryptowalutowym kranikiem EarnSato, który nie wypłaca środków.

Fałszywy presale CONV

  • STRONA: conv.financial
scam conv.financial

Uwaga na stronę oferującą fikcyjną przedsprzedaż tokenów CONV. Oszuści wykorzystali informacje o nadchodzącym ICO projektu Convergence i postawili identycznie wyglądającą witrynę. Jedyna różnica polega na tym, że centralna część strony prowadzi nas do fałszywej przedsprzedaży, a nie jak w oryginale, do dokumentu Litepaper CONV.


Nazwa domeny postawionej przez oszustów jest bardzo podobna do oryginalnej strony projektu i nietrudno o pomyłkę:

  • prawdziwa domena Convergence – conv.finance
  • domena stworzona przez oszustów – conv.financial

Po przejściu do opcji “Participate Now”, na fałszywej domenie, inwestorzy trafiają do podstrony z adresem portfela Ethereum. Przelanie środków ma gwarantować otrzymanie tokenów Convergence, po sztywnym kursie 1 ETH = 460,000 CONV. Zegar odliczający czas do końca sprzedaży ma zachęcić do podjęcia szybkiej decyzji bez dokładnego sprawdzenia strony. Niestety po przelaniu środków jest już za późno.

Na adres portfela oszustów przez cały czas trafiają drobne wpłaty. W sumie znajduje się w nim w tej chwili ponad 3,2 ETH. Oszuści reklamują swoją stronę poprzez Telegram i media społecznościowe.

  • adres portfela oszustów0xE3E800AdB09Fd2Bf5027c8bBb9f9CB96d42BfF23

Kranik EarnSato

  • STRONA: earnsato.com

Według otrzymanych przez nas zgłoszeń, kranik nie pozwala na wypłatę środków zgromadzonych przez użytkowników. Osoby zarejestrowane na stronie mogą wykonywać na niej różne drobne zadania, motywowane obietnicą niewielkich kwot w satoshi. Według danych z witryny miała ona wypłacić do tej pory już ponad 2 bitcoiny.

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.