Uwaga na fałszywą przedsprzedaż CONV i kranik EarnSato | Ostrzeżenie | CrypS.

Uwaga na fałszywą przedsprzedaż CONV i kranik EarnSato

Michał Misiura

ostrzeżenie kryptowaluty scam Inne inwestycje

Na podstawie otrzymanych zgłoszeń, ostrzegamy przed fałszywą przedsprzedażą tokenów Convergence (CONV) oraz kryptowalutowym kranikiem EarnSato, który nie wypłaca środków.

Fałszywy presale CONV

  • STRONA: conv.financial
scam conv.financial

Uwaga na stronę oferującą fikcyjną przedsprzedaż tokenów CONV. Oszuści wykorzystali informacje o nadchodzącym ICO projektu Convergence i postawili identycznie wyglądającą witrynę. Jedyna różnica polega na tym, że centralna część strony prowadzi nas do fałszywej przedsprzedaży, a nie jak w oryginale, do dokumentu Litepaper CONV.


Nazwa domeny postawionej przez oszustów jest bardzo podobna do oryginalnej strony projektu i nietrudno o pomyłkę:

  • prawdziwa domena Convergence – conv.finance
  • domena stworzona przez oszustów – conv.financial

Po przejściu do opcji „Participate Now”, na fałszywej domenie, inwestorzy trafiają do podstrony z adresem portfela Ethereum. Przelanie środków ma gwarantować otrzymanie tokenów Convergence, po sztywnym kursie 1 ETH = 460,000 CONV. Zegar odliczający czas do końca sprzedaży ma zachęcić do podjęcia szybkiej decyzji bez dokładnego sprawdzenia strony. Niestety po przelaniu środków jest już za późno.

Na adres portfela oszustów przez cały czas trafiają drobne wpłaty. W sumie znajduje się w nim w tej chwili ponad 3,2 ETH. Oszuści reklamują swoją stronę poprzez Telegram i media społecznościowe.

  • adres portfela oszustów0xE3E800AdB09Fd2Bf5027c8bBb9f9CB96d42BfF23

Kranik EarnSato

  • STRONA: earnsato.com

Według otrzymanych przez nas zgłoszeń, kranik nie pozwala na wypłatę środków zgromadzonych przez użytkowników. Osoby zarejestrowane na stronie mogą wykonywać na niej różne drobne zadania, motywowane obietnicą niewielkich kwot w satoshi. Według danych z witryny miała ona wypłacić do tej pory już ponad 2 bitcoiny.

ostrzeżenie kryptowaluty scam
reklama
reklama

Dodaj komentarz