Uwaga na EthProfitMiner i scamerów podszywających się pod IDO krypto-projektów | Ostrzeżenie | CrypS.

Uwaga na EthProfitMiner i scamerów podszywających się pod IDO krypto-projektów

Redaktor: Albert Czajkowski

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Ostrzegamy przed scamem EthProfitMiner, który wyłudza środki obiecując pasywny dochód z miningu Ethereum, a także przed oszustami podszywającymi się pod zespoły projektów uruchamiających IDO.

EthProfitMiner

  • STRONA: ethprofitminer.com/index

EthProMiner to oszustwo inwestycyjne z rodziny cloud miningu. Jak wynika z nadesłanych zgłoszeń, po przelaniu środków na portfel powiązany ze stroną, nie zostaje uruchomiana żadna, nawet pozorna usługa, jak ma to miejsce w lepiej zorganizowanych scamach. Nikt nie odpowiada także na maile wysyłane na kontaktowy adres.

Na stronie EthProMiner znajdziemy informację, według której platforma działa z Londynu, jednak jako adres podawane jest wirtualne biuro, a spółka nie znajduje się w rejestrze firm z licencją FCA (brytyjskiego regulatora rynku usług finansowych).

Adres ETH należący do osób stojących za oszustwem to 0x484a8A9C4e2B560F0339D5f7676C5647D2D30A3A. Korzystając z etherscan.io możemy zobaczyć, że przez cały otrzymuje on drobne wpłaty.

Scamy na fałszywe IDO

Opis zdarzenia, który otrzymaliśmy od naszego czytelnika, rzuca światło na schemat działania oszustów podszywających się pod zespoły projektów uruchamiających IDO. W tym przypadku był to Orbitau.io z ekosystemu Polkastarter.

Po wypełnieniu formularza na oryginalnej stronie projektu, inwestor zapisał się do jego grupy na Telegramie. Tam natrafił na oszustów. Dołączając do grup skupionych wokół legalnych projektów scamerzy zyskują dostęp do listy potencjalnych ofiar. Później kontaktują się z wytypowanymi osobami informując je, że zakwalifikowały się do IDO, a na ich email wysłano link do przejścia weryfikacji. Wiadomość nie przychodzi. Po przypomnieniu się, scamerzy proszą o informacje o adresie i wysyłają na niego link do rozmowy z “agentem supportu” (w tym przypadku za pośrednictwem platformy LiveChat).

Po przejściu weryfikacji prowadzonej przez oszustów, inwestor otrzymał dostęp do formularza Google. Był w nim podany adres portfela, na który polecono mu wysłać środki. Gdy przelał tokeny BNB otrzymał link do strony, z którą miał zsynchronizować swój MetaMask, ale tam poproszono go o wpisanie frazy odzyskiwania portfela. Inwestor natychmiast poprosił o zwrot przesłanych BNB, jednak “agent supportu” odpowiedział mu, że polityka Orbitau wymaga, żeby wysłał im wcześniej dodatkowe 250 POLS.

Formularz nadesłany przez oszustów:

Formularz od fałszywego Orbitau
Formularz od fałszywego Orbitau 2
Formularz od fałszywego Orbitau

Na adres oszustów, który podano w formularzu trafiło do tej pory około 90 BNB.

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.