Uwaga na Eliteblockchaingroup | Ostrzeżenie | CrypS.

Uwaga na Eliteblockchaingroup

Michał Misiura

ostrzeżenie kryptowaluty scam Brokerzy / Giełdy

Ostrzegamy przed eliteblockchaingroup.com – fałszywą platformą do handlu kryptowalutami, która wyłudza środki pod pozorem inwestowania na rynku cyfrowych aktywów.

Według otrzymanego przez nas zgłoszenia eliteblockchaingroup.com to typowe oszustwo należące do rodziny fałszywych brokerów. Na fali trwającej hossy w miejscu, popularnego wcześniej, rynku Forex, zaczynają coraz częściej pojawiać się kryptowaluty.

Tego rodzaju wyłudzenia środków przebiegają według schematu: 

  1. Telefon od przedstawiciela firmy – dzwoniący obiecuje absurdalne zyski oraz pomoc w inwestowaniu w bitcoiny. Często mają oni wschodni akcent.
  2. Ściągnięcie oprogramowania AnyDesk lub innej aplikacji umożliwiającej zdalny dostęp do komputera – przedstawiciel fałszywej firmy nakłania do tego przyszłą ofiarę, argumentując, że za pośrednictwem programu będzie pomagał jej w inwestowaniu.
  3. Otwarcie konta na Binance lub innej legalnej giełdzie kryptowalut – fałszywy doradca pomaga w założeniu konta i kupnie kryptowalut.
  4. Przelanie środków z giełdy na fałszywą platformę tradingową, taką jak eliteblockchaingroup.com lub bezpośrednio do portfela oszusta – niezależnie od tego, jaka będzie wymówka lub jej brak, kryptowaluty ofiary trafiają do przestępców. W niektórych wariantach pozostają w kontakcie z poszkodowanym, który na kontrolowanej przez nich stronie widzi fikcyjne zyski. W ten sposób mogą wyłudzać od niego kolejne pieniądze. W innych wypadkach zrywają kontakt lub korzystają z haseł, które poznali posiadając zdalny dostęp do komputera ofiary. Dzięki temu mogą wykorzystać ją jako słupa lub kupować kolejne kryptowaluty za jej środki, bez jej wiedzy.

Co zrobić jeśli padłeś ofiarą oszustwa? Po garść pomocnych informacji odsyłamy do tego miejsca (link).

ostrzeżenie kryptowaluty scam
reklama
reklama

Dodaj komentarz