Uwaga na Crypto Mining, GensMiners, Vixes i TBRX | Ostrzeżenie | CrypS.

Uwaga na Crypto Mining, GensMiners, Vixes i TBRX

Michał Misiura

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Na, demaskującym piramidy finansowe, portalu Behind MLM pojawiły się w ostatnim czasie przeglądy 4 projektów mogących zagrażać inwestorom. Crypto Mining, GensMiners i Vixes to potencjalne schematy ponziego, które podają się za firmy działające w branży miningu kryptowalut. TBRX to token ERC-20, którego cena rośnie napędzana hypem i marketingiem wielopoziomowym. 

Crypto Mining

Domenę projektu – crypto-mining.biz, zarejestrowano w połowie lutego tego roku. Pomimo, że firma działa rzekomo z Wielkiej Brytanii jej oficjalnym kontem na Facebooku zarządzają głównie osoby zamieszkałe w Bangladeszu. Największy ruch na stronie pochodzi zaś z Wenezueli, Brazylii i Rosji.

Projektowi ma przewodzić nieistniejący poza stronami Crypto Mining – Morgan Finch. Według strony projektu klienci inwestują w 48-miesięczne plany miningowe, które mają zapewniać im codzienny pasywny dochód. Jego wielkość zależy od wysokości wkładu. Tak jak w każdej piramidzie finansowej dodatkowe zarobki zapewnia rekrutacja nowych inwestorów. Wynoszą one 10% od wpłaty bezpośrednio zwerbowanych osób, a na kolejnych poziomach 4% oraz 2%.

Zewnętrzne dochody firmy pochodzą podobno z farm górniczych bitcoina zlokalizowanych w Chinach. Są to jednak nieweryfikowalne informacje.

Pomimo ponad 3500 pozytywnych recenzji na uk.trustpilot.com, które mogą być zresztą fałszywe, istnieje wysokie ryzyko, że program w pewnym momencie przestanie być wypłacalny. 

Crypto Mining

 • STRONA: crypto-mining.biz
 • ADRES: 18 St. Cross Street, London, EC1N 8UN

GensMiners

GensMiners to kolejny projekt będący połączeniem miningu kryptowalut i marketingu wielopoziomowego. W ostatnim czasie na rynku wydaje się przybywać programów opartych na własnie takim schemacie. Zwrot z inwestycji zamyka się w przedziale od 105% do 130% w ciągu 24 godzin. Od Crypto Mining projekt ten odróżnia brak osoby wymienianej jako prezes spółki.

Domena gensminers.com została zarejestrowana 2 czerwca 2020 roku. Projekt jest więc wciąż na bardzo wczesnym etapie. Jako źródło przychodów również wymieniana jest tutaj farma bitcoinów. Podobnie jak w przypadku omawianego wcześniej Crypto Miningu, nie ma na to jednak żadnych dowodów.

GensMiners

 • STRONA: gensminers.com
 • EMAIL: support@gensminers.com
 • WHATSAPP: +1 (657) 223-1943
 • ADRES: 102 Kuhl Avenue, Atlanta, Georgia

Vixes

Trzecia z potencjalnych miningowych piramid finansowych powstała w sierpniu ubiegłego reku. Wtedy zarejestrowano jej domenę vixes.biz. Firma nie podaje żadnych informacji na temat zarządu czy spółek, do których należy. Jako jej lokalizację przedstawiane jest wirtualne biuro w Nowej Południowej Walii w Australii. Największy ruch sieciowy notowany jest jednak z Brazylii, Wenezueli i Egiptu.

Vixes obiecuje pasywny dochód w wysokości od 1% do 3% dziennie. Dodatkowe przychody zapewnia zaś rekrutacja. Podobnie jak w przypadku pozostałych wymienionych projektów, Vixes prawdopodobnie przestanie być wypłacalny w najmniej spodziewanym momencie.

Vixes

 • STRONA: vixes.biz
 • EMAIL: support@vixes.biz
 • TELEFON: +61 2 9221 6111
 • ADRES: 2 Chifley Square, Sydney NSW 2000, Australia

TBRX

Ostatnie z potencjalnych, kryptowalutowych zagrożeń to token TBRX, czyli Tibrix. Stworzone w standardzie ERC-20 aktywo nie ma żadnej realnej wartości. Mimo to tokeny te sprzedawane są w schemacie marketingu wielopoziomowego, przy czym ich cena to 1 USD za 5 TBRX.

Dyrektorzy firmy to fikcyjne postacie. Spółka, która podaje się za działającą od 2018 lub 2017 roku, zarejestrowała zaś domenę 22 kwietnia 2020 roku. Całość wygląda na piramidę finansową uzupełnioną o schemat pump & dump.

Tibrix – TBRX

 • STRONA: tibrix.io

Źródło: Behind MLM

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.