Uwaga na Coin Market Solutions i CryptoKG | Ostrzeżenie | CrypS.

Uwaga na Coin Market Solutions i CryptoKG

Michał Misiura

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Ostrzegamy przed platformami Coin Market Solution (coinmarketsolutions.com/#sec1) i CryptoKG (cryptokg.com/pl/), które wyłudzają środki pod pozorem inwestowania na rynku kryptowalut. Obie marki mogą należeć do tej samej grupy osób.

Schemat tego typu oszustw przebiega podobnie: ofiara rejestruje się na fałszywej platformie inwestycyjnej podając swój numer telefonu. Później dzwoni do niej “doradca” albo “analityk”, który pomaga poruszać się po stronie. Jego prawdziwą rolą jest zmanipulowanie człowieka po drugiej stronie telefonu, tak aby przelał mu jak największą kwotę pieniędzy. Przestępcy stają się coraz sprytniejsi. Stosują rozmaite wybiegi psychologiczne. Zdarza się, że wypłacają niewielkie środki, żeby zdobyć zaufanie, a następnie zrywają kontakt po uzyskaniu wpłat na dziesiątki tysięcy złotych.

Coin Market Solution – opis poszkodowanego

Oszukana osoba przesłała nam opis działania Coin Market Solution. Na początku przez 3 tygodnie “analityk” pomagał w transakcjach, gra toczyła się o niewielkie kwoty: minimalny depozyt 250 dolarów. Później zyski urosły do $3000, a następnie $6000. Kolejnym etapem była “promocja świąteczna”, w której po osiągnięciu depozytu w wysokości 10 000 USD, broker przyznał dodatkowe $2500.

Klient wypłacił niewielką kwotę, nabierając zaufania do fałszywego brokera. “Analityk” namówił go na kupienie bitcoina (pół na pół z jego firmą), za co miał otrzymać 50% zysków z inwestycji. Po wpłaceniu kolejnych pieniędzy kontakt się urwał, a wypłaty nie były możliwe. Analityk zadzwonił jeszcze raz wyłudzając 18% na rzecz podatku od osiągniętych zysków.

Poszkodowany znalazł się w ciężkiej sytuacji, stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych i nie rejestrował się już na żadnej innej platformie. Mimo to po jakimś czasie zadzwonił do niego analityk giełdy kryptowalut CryptoKG, namawiając do zainwestowania.

Coin Market Solution

STRONA: coinmarketsolutions.com/#sec1

CryptoKG

STRONA: cryptokg.com/pl/

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.