Uwaga na CodeX Crypto i OTCpay | Ostrzeżenie | CrypS.

Uwaga na CodeX Crypto i OTCpay

Michał Misiura

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Ostrzegamy przed fałszywą platformą inwestycyjną OTCpay oraz giełdą kryptowalut CodeX Crypto, która podszywa się pod licencjonowaną, brytyjską spółkę. 

OTCpay

STRONA: otccncy.xyz/index-en.aspx

Ze zgłoszenia od poszkodowanego klienta wynika, że OTCpay to fałszywy broker, działający na rynku kryptowalut. Zysk generowany na platformie jest fikcyjny, a stojący za nią oszuści stosują rozmaite taktyki, żeby wyłudzić jak najwięcej pieniędzy. Inwestor widzi jak jego zyski “rosną”. Później dowiaduje się jednak, że aby je wypłacić musi odprowadzić wysoki podatek (nieraz 40% od rzekomo zarobionych pieniędzy). W ten sposób oszuści wyłudzają kolejne środki oraz zdobywają dane osobowe, dzięki którym mogą np. zaciągnąć kredyt. Naganiacze z OTCpay, szukają swoich ofiar głównie w mediach społecznościowych.

CodeX Crypto

STRONA: codexcrypto.com

Giełda CodeX Crypto trafiła na czarną listę brytyjskiego nadzoru finansowego (FCA). Regulator zauważył, że spółka podszywa się pod licencjonowaną firmę Codex Capital Partners Ltd. Na swojej stronie posługuje się należącym do niej adresem. Ponadto CodeX Crypto nie jest regulowane, ani w Wielkiej Brytanii ani w Estonii, z której ma pochodzić. Istnieje wysokie zagrożenie, że giełda jest scamem.

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.