Uwaga na CodeX Crypto i OTCpay | Ostrzeżenie | CrypS.

Uwaga na CodeX Crypto i OTCpay

Michał Misiura

ostrzeżenie kryptowaluty scam Brokerzy / Giełdy

Ostrzegamy przed fałszywą platformą inwestycyjną OTCpay oraz giełdą kryptowalut CodeX Crypto, która podszywa się pod licencjonowaną, brytyjską spółkę. 

OTCpay

STRONA: otccncy.xyz/index-en.aspx

Ze zgłoszenia od poszkodowanego klienta wynika, że OTCpay to fałszywy broker, działający na rynku kryptowalut. Zysk generowany na platformie jest fikcyjny, a stojący za nią oszuści stosują rozmaite taktyki, żeby wyłudzić jak najwięcej pieniędzy. Inwestor widzi jak jego zyski „rosną”. Później dowiaduje się jednak, że aby je wypłacić musi odprowadzić wysoki podatek (nieraz 40% od rzekomo zarobionych pieniędzy). W ten sposób oszuści wyłudzają kolejne środki oraz zdobywają dane osobowe, dzięki którym mogą np. zaciągnąć kredyt. Naganiacze z OTCpay, szukają swoich ofiar głównie w mediach społecznościowych.

CodeX Crypto

STRONA: codexcrypto.com

Giełda CodeX Crypto trafiła na czarną listę brytyjskiego nadzoru finansowego (FCA). Regulator zauważył, że spółka podszywa się pod licencjonowaną firmę Codex Capital Partners Ltd. Na swojej stronie posługuje się należącym do niej adresem. Ponadto CodeX Crypto nie jest regulowane, ani w Wielkiej Brytanii ani w Estonii, z której ma pochodzić. Istnieje wysokie zagrożenie, że giełda jest scamem.

ostrzeżenie kryptowaluty scam
reklama
reklama

Dodaj komentarz