Uwaga na bitcoinwebr.com i KowloonEx (b-becca.io) | Ostrzeżenie | CrypS.

Uwaga na bitcoinwebr.com i KowloonEx (b-becca.io)

Redaktor: Albert Czajkowski

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Bitcoinwebr.com i b-becca.io (KowloonEx) to kryptowalutowe oszustwa. Obie platformy nie realizują zleceń i nie wypłacają środków użytkowników. Informacje na ich temat nadesłali nam poszkodowani klienci. 

BitcoinWebr

  • STRONA: bitcoinwebr.com

Informacje ze zgłoszenia wskazują na to, że BitcoinWebr to fałszywa giełda kryptowalut, stworzona w celu wyłudzania środków od inwestorów. Zdeponowane kryptowaluty są niemożliwe do wypłacenia, a dział wsparcia nie odpowiada na próby kontaktu.

Na swojej stronie BitcoinWebr podaje informacje, wg. których siedziba firmy mieści się w wirtualnym biurze w Londynie. Zgodnie z brytyjskim prawem, wszystkie giełdy kryptowalut, działające w kraju, podlegają pod nadzór Financial Conduct Authority (FCA), czyli lokalnego odpowiednika polskiej Komisji Nadzoru Finansowego. Firmy z branży muszą zarejestrować się i wystąpić o odpowiednia licencję. BitcoinWebr nie znajduje się na liście regulowanych spółek, a wiec działa nielegalnie. Prawdopodobnie i tak nie operuje jednak z Wielkiej Brytanii. Na stronie giełdy brakuje podstawowych informacji na temat osób, które odpowiadają za platformę.

KowloonEx

  • STRONA: b-becca.io

Platforma KowloonEx, która działa pod domeną www.b-becca.io, nie wypłaca środków użytkowników. Według otrzymanego przez nas zgłoszenia oraz doniesień z sieci, strona oferuje szerzej nieznaną kryptowalutę YUC. Klient może wymienić na nią inne cyfrowe aktywa. Problemy pojawiają się jednak w momencie, gdy chce wyjść z inwestycji.

Przy próbie wypłaty tokenów użytkownik platformy zostaje poinformowany, że musi zapłacić podatek. Jest to kolejna próba wyłudzenia środków. Ich odzyskanie jest praktycznie niemożliwe. KowloonEx nie podaje żadnych konkretnych informacji na temat miejsca, z którego działa. Na stronie b-becca.io brakuje także danych o stojącym za nią zespole lub spółką, u której można by dochodzić swoich praw. Wszystko wskazuje na to, że KowloonEx to typowy SCAM.

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.