Uwaga na Bitcoinelitegroup i Traden365 | Ostrzeżenie | CrypS.

Uwaga na Bitcoinelitegroup i Traden365

Redaktor: Albert Czajkowski

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Na podstawie otrzymanych zgłoszeń ostrzegamy przed dwoma kryptowalutowymi oszustwami – Bitcoinelitegroup i Traden365.

Bitcoinelitegroup

  • STRONA: bitcoinelitegroup.com; trade.bitcoinelitegroup.com/login

Bitcoinelitegroup to fałszywy pośrednik w handlu kryptowalutami. Na jego stronie widnieją nieprawdziwe adresy w Bułgarii i Luksemburgu oraz brakuje na niej podstawowych informacji, które pozwoliłby na identyfikację jej właścicieli. Przedstawiciele Bitcoinelitegroup dzwonią do wybranych osób i przekonują je, że mają do odebrania bitcoiny ulokowane na ich platformie. Jeżeli ofiara złapie przynętę, pracownicy scamu namawiają ją do zainstalowania oprogramowania AnyDesk, dzięki któremu otrzymują zdalny dostęp do jej komputera.

Drugi wariant oszustwa polega na przekonaniu ofiary do inwestowania w bitcoiny z pomocą “analityka” firmy. Tak jak we wcześniejszym przykładzie, dochodzi do pobrania AnyDeska. Kolejnym krokiem jest założenie konta na wiarygodnej giełdzie kryptowalut, takiej jak Binance lub Blockchain.com. Po utworzeniu konta na platformie i zakupie bitcoinów, fałszywi analitycy wycofują środki, korzystając z udzielonego im dostępu, lub instruują jak przesłać je na adres Bitcoinelitegroup. W obu przypadkach kryptowaluty są nie do odzyskania.

Według komentarzy z wykop.pl, pracownicy scamu znają imiona i nazwiska osób, do których dzwonią. Być może znajdowały się one w bazie danych, która wyciekła bezpłatnie do sieci, bądź została kupiona w Darknecie. Osoby, z którymi kontaktowali się przedstawiciele Bitcoinelitegroup, wskazywały na wschodni akcent dzwoniących. Pojawiały się jednak wzmianki, że wśród zatrudnionych są także Polacy. Z treści maila od oszustów, który zamieszczono na wykop.pl, wynika że marka Bitcoinelitegroup, może należeć do osób stojących za fałszywym brokerem CFDMarket.

Traden365

  • STRONA: traden365.co

Traden365 posługuje się fałszywym adresem w Szwajcarii. Ponadto podmiot o tej nazwie nie podlega pod tamtejsze regulacje, które jasno określają, że spółki z rynku kryptowalut powinny posiadać licencję na świadczenie usług finansowych. Na stronie głównej Traden365 widzimy logo Australijskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (ASIC). Po kliknięciu w odnośnik, zostajemy przeniesieni do dokumentu, który imituje szwajcarską licencję.

Według otrzymanego zgłoszenia, strona oferuje fałszywe inwestycje. Przy próbie wypłaty kryptowalut zdeponowanych na platformie, pojawia się informacja, że żeby było to możliwe należy przelać na nią więcej środków. Sytuacja powtarza się przy każdym kolejnym doładowaniu bilansu i każdym kolejnym zleceniu wypłaty.

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.