Uwaga na Bit Trading, Globalcryptominers i Mastercoin | Ostrzeżenie | CrypS.

Uwaga na Bit Trading, Globalcryptominers i Mastercoin

Michał Misiura

ostrzeżenie kryptowaluty scam Brokerzy / Giełdy

Uwaga na:

  • Bit Trading – bit-trading.com
  • Globalcryptominers – globalcryptominers.com
  • MasterCoin – mastercoin.top

Spotkałeś się, z którym z wymienionych? Daj znać w komentarzu.

Bit Trading

Bit Trading to podmiot podający się za estońską giełdę kryptowalut. Platforma trafiła na czarną listę ostrzeżeń brytyjskiego nadzoru finansowego. W komunikacie wydanym przez FCA czytamy, że Bit Trading świadczy usługi inwestycyjne bez wymaganej licencji. Na niekorzyść „giełdy” przemawiają także opinie znalezione w sieci, zgodnie z którymi platforma to SCAM, który wyłudza środki i nie realizuje zleceń (sprawdź trustpilot UK). Według danych podawanych przez Bit Trading, spółką-matką giełdy ma być ABA Exchange Limited. Żadna firma o takiej nazwie nie figuruje jednak w rejestrze estońskich firm.

Domena bit-trading.com została zarejestrowana pod koniec lutego tego roku i wygasa po 12 miesiącach. Niewiele ponad pół roku na rynku to zdecydowanie za krótko, by pozyskać 600,000 klientów, którymi chwali się giełda. Z pewnością byłaby również dużo bardziej rozpoznawalna.

  • STRONA: bit-trading.com

Globalcryptominers

Informacje na temat domeny globalcryptominers.com otrzymaliśmy od poszkodowanego inwestora. Według zgłoszenia, promotor SCAM’u skontaktował się z nim na portalu LinkedIn. Pozorne zarobki zapewniane przez platformę okazały się niemożliwe do wypłacenia:

Zainteresowałem się tym i zacząłem od niewielkiej kwoty. Zyski rosły i kiedy chciałem dokonać wypłaty pojawiły się koszty, później koszty kosztów itd. Do dziś nie odzyskałem ani grosza, sprawa zgłoszona na policji. – fragment wiadomości od klienta Globalcryptominers.

Globalcryptominers wygląda na typową kryptowalutową piramidę finansową. Schemat SCAM’u opiera się na rozbudowanym systemie poleceń i marketingu wielopoziomowym. Nie ma żadnych dowodów na to, że Globalcryptominers generuje jakiekolwiek zewnętrzne dochody, niezwiązane z wpłatami od nowych klientów. Ponadto podmiot nie podlega pod regulacje w żadnej wiarygodnej jurysdykcji.

Adres jednego z portfeli powiązanych ze SCAM’em Globalcryptominers: 1Q4jsyBK2BJLhYt6jbGg2hGvY2jWmG3PaG

  • STRONA: globalcryptominers.com

MasterCoin

SCAM posługujący się stroną mastercoin.top twierdzi, że działa na rynku cloud miningu. Inwestorzy wykupują moc obliczeniową w chmurze dzięki czemu mogą liczyć na pasywny dochód z wydobywania kryptowalut. Tyle w teorii, natomiast zgłoszenie od poszkodowanego klienta wskazuje na to, że platforma nie wypłaca środków.

Plany inwestycyjne MasterCoin wyglądają tak jak u większości piramid finansowych. Wysokie zwroty i brak ryzyka inwestycyjnego nie idą jednak w parze w realnym świecie. Ponadto na stronie mastercoin.top brakuje podstawowych danych o właścicielach spółki, adresie jej biura, miejscu rejestracji lub numerze licencji. Zalecamy unikać tej platformy.

  • STRONA: mastercoin.top
ostrzeżenie kryptowaluty scam
reklama
reklama

Dodaj komentarz