Uwaga na AirBit Club i Ethereum-global | Ostrzeżenie | CrypS.

Uwaga na AirBit Club i Ethereum-global

Michał Misiura

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Nadzory finansowe Włoch i Szwajcarii opublikowały ostrzeżenia przed 2 spółkami oferującymi dostęp do rynku kryptowalut. 

AirBit Club

  • Strona: airbitclub.com, bitbackoffice.com

Spółka znalazła się na czarnej liście włoskiego CONSOB’u, który zablokował dostęp do jej stron. Niedostępne na terenie Włoch, mogą być jednak nadal widoczne dla mieszkańców innych krajów. AirBit Club nie podaje żadnych weryfikowalnych danych na temat swoich właścicieli i podmiotów odpowiedzialnych. Ponadto w sieci można znaleźć liczne opinie od poszkodowanych klientów. Zgodnie z ich komentarzami AirBit Club działa według schematu stosowanego przez nieuczciwych brokerów Forex. Zarobki są fikcyjnie i widoczne wyłącznie na platformie, a kontakt z firmą urywa się gdy klient chce wypłacić środki.

Ethereum-global

  • Strona: ethereum-global.co

Spółka podaje się za działającą z terytorium Szwajcarii platformę do handlu na rynku kryptowalut. Szwajcarski nadzór finansowy ostrzega jednak, że Ethereum-global nie jest przez niego licencjonowane. Pomimo wysokich not na portalu trustpilot, w kontekście firmy pojawia się wiele sygnałów ostrzegawczych. Pozytywne opinie na temat Ethereum-global są najprawdopodobniej fałszywe. Wskazują na to profile komentujących. Ponadto opis firmy został skopiowany 1:1 ze strony giełdy kryptowalut Bybit. Zapomniano nawet o zmianie nazwy.

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.