Uwaga na 5 kryptowalutowych oszustw inwestycyjnych | Ostrzeżenie | CrypS.

Uwaga na 5 kryptowalutowych oszustw inwestycyjnych

Redaktor: Albert Czajkowski

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Ostrzegamy przed pięcioma stronami internetowymi, o których poinformowali nas poszkodowani inwestorzy. Większość z wymienionych platform nie pozwala na wypłatę zdeponowanych środków, a niektóre kopiują dane zaufanych podmiotów, żeby wyłudzić dane logowania i hasła lub opróżnić portfele kryptowalut.


Uwaga na:

  • crex24pro.net
  • wavesaccounts.com
  • mrplpad.tech
  • crypto-trustpads.io
  • deltastream.cc

Crex24 (crex24pro.net)

Crex24 to fałszywa giełda kryptowalut, która nie pozwala na wypłatę zdeponowanych środków. Aktualnie platforma przeniosła się do domeny crex24pro.com i nadal okrada inwestorów.

wavesaccounts.com (klon Waves Exchange)

Otrzymany opis zdarzenia: 6 lipca około 15:00 wpisałem w Google nazwę giełdy Waves Exchange. Na pierwszej pozycji w wynikach pojawiła się podłożona strona, która ukradła moje dane logowania.

mrplpad.tech

Mrplpad to typowa fałszywa platforma inwestycyjna, która nie pozwala na wypłatę środków. Oszuści starają się zmaksymalizować swój łup wyłudzając kolejne przelewy pod pretekstem opłat i podatków, po których ma nastąpić transfer na konto klienta.

crypto-trustpads.io

Platforma crypto-trustpads.io zachęca do wzięcia udziału w airdropie tokenów LUCA, po czym opróżnia podpięte portfele kryptowalut.

deltastream.cc

Według opisu, który dostaliśmy, DeltaStream jest nieuczciwym brokerem Forex/CFD, który wyłudza wpłaty w kryptowalutach, żeby utrudnić późniejsze odzyskanie środków.

Prawdopodobnie historia poszkodowanego klienta zaczęła się od reklamy w mediach społecznościowych i przekierowania do strony na której zostawił swój numer telefonu. Następnie skontaktował się z nim oszustw z DeltaStream, który nakłonił go do instalacji oprogramowania umożliwiającego zdalny dostęp do komputera. Później założyli wspólnie konto na Binance, żeby pechowy inwestor mógł kupić kryptowaluty, które później ukradną mu przestępcy.

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.