Trezor ostrzega przed masową kampanią phishingową

Trezor ostrzega przed masową kampanią phishingową

Autor: Anna Sutowicz
Redaktor: Michał Misiura

ostrzeżenie kryptowaluty scam Cyberprzestępczość

Atak phishingowy skierowany do użytkowników Trezora udaje powiadomienie o naruszeniu danych.


Od 27 lutego klienci Trezora zaczęli otrzymywać phishingowe SMS-y i e-maile informujące, że Trezor doznał naruszenia bezpieczeństwa danych. Wiadomości nakłaniają do odwiedzenia przesłanej witryny internetowej w celu zabezpieczenia urządzenia:

Trezor Suite niedawno doznał naruszenia bezpieczeństwa, załóżmy, że wszystkie Twoje zasoby są podatne na ataki. Postępuj zgodnie z procedurą bezpieczeństwa, aby zabezpieczyć swoje zasoby: [phishing-site].

Po przejściu na wymienioną domenę, odwiedzający zobaczą fałszywą witrynę Trezor z komunikatem:

Twoje aktywa mogą być zagrożone!

Następnie strona nakłania do zabezpieczania portfela. Gdy użytkownicy klikną przycisk „Start” zostaną poproszeni o przekazanie swojej frazy seed. Po jej przejęciu cyberprzestępcy prawdopodobnie szybko przeniosą wszelkie zasoby na inny kontrolowany przez siebie adres.

Trezor prosi o zignorowanie ataków

Producent portfeli sprzętowych Trezor napisał, że nie znaleziono żadnych dowodów na niedawne naruszenie danych w systemach:

Uwaga na aktywne oszustwo phishingowe! Atakujący kontaktują się z ofiarami przez telefon, SMS-y i/lub e-maile, aby powiedzieć, że na ich koncie Trezor doszło do naruszenia bezpieczeństwa lub podejrzanej aktywności. (…) Proszę zignorować te wiadomości, ponieważ nie pochodzą od Trezora. Nie znaleźliśmy żadnych dowodów na niedawne naruszenie bazy danych.

Firma zapewniła, że nie kontaktuje się w tej sprawie z klientami ani przez telefon, ani przez SMS.

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.