Shiba Memu. Projekt ponoć nie wypłacił tokenów z presale'a | Ostrzeżenie | CrypS.

Shiba Memu. Projekt ponoć nie wypłacił tokenów z presale’a

Filip Dzięciołowski

Spółki z branży krypto tworzą platformę do zgłaszania scamów Bezpieczeństwo

Otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące projektu Shiba Memu, który poza skojarzeniem z topowym memecoinem jest inicjatywą łączącą ze sobą sektor kryptowalut i AI. Ponoć inwestorzy nie są w stanie uzyskać swoich tokenów.


Zgłoszenie SCAMu, jakie nadesłano na naszą skrzynkę, dotyczyło sytuacji, o której w ostatnich miesiącach pisano na wielu forach.

Chodzi o to, że projekt zebrał już ponad 4 miliony dolarów na etapie presale’a swoich tokenów, jednakże jego twórcy w pewnym momencie stwierdzili, że przedłużają okres przedsprzedażowy, by kolejni inwestorzy mogli dorzucił swoją cegiełkę. Ok, o tym informowano na ich kanałach społecznościowych, ludzie w większości się zgodzili na takie rozwiązanie, jednakże sytuacja skierowała się w nieoczekiwaną stronę.

Problem pojawił się w momencie, gdy ponoć użytkownicy ze społeczności wspierającej ten projekt zaczęli być usuwani z dedykowanej grupy na Telegramie, jak przekazał nam jeden z inwestorów. Ponoć, gdy nadszedł czas możliwego odebrania swojej partii zakupionych tokenów, cały team deweloperów zamilkł, a czynność ta stała się niemożliwa.

Więcej o sytuacji w tym przypadku przeczytacie w tym miejscu.

Spółki z branży krypto tworzą platformę do zgłaszania scamówreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.