Publiczne porty USB mogą być wykorzystywane przez hakerów | Ostrzeżenie | CrypS.

Publiczne porty USB mogą być wykorzystywane przez hakerów

Redaktor: Albert Czajkowski

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Jacking nie jest nowym pojęciem, ale wciąż wiele osób jest nieświadomych zagrożenia. Publiczne porty USB mogą być wykorzystywane przez hakerów. 

Temat jackingu podniosła prokuratura z Los Angeles, która w ostatnim czasie ostrzegała przed tym zjawiskiem. W USA jest ono popularniejsze niż w Polsce, ale należy przyjąć, że liczba ataków tego typu może wzrosnąć także w naszym kraju. Decydując się na ładowanie telefonu z publicznie dostępnego portu USB – na lotnisku, przystanku lub w galerii handlowej, trzeba mieć świadomość, że hakerzy potrafią za ich pośrednictwem uzyskać dostęp do naszego telefonu.

Porty USB działają w dwie strony- to znaczy przesyłają i odbierają dane. Mogą zainfekować nasz telefon złośliwym oprogramowaniem, pobrać znajdujące się na nim informacje lub go zablokować. Hakerzy potrafią wykorzystać publiczny port, jak i podpięty do niego kabel, dlatego zalecamy ostrożność. Jeśli potrzebujemy naładować telefon poza domem, najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie użycie ładowarki podpinanej do kontaktu. Hakerzy wciąż nie opracowali taktyki na wykorzystanie tradycyjnego gniazdka.

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.