Prezes Banku Anglii ostrzega przed inwestycjami w kryptowaluty | Ostrzeżenie | CrypS.

Prezes Banku Anglii ostrzega przed inwestycjami w kryptowaluty

Maciej Żerelik

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Andrew Bailey, prezes Banku Anglii, ostrzegł krypto inwestorów przed niebezpieczeństwami związanymi z uczestnictwem w rynku.

Przemawiając podczas czwartkowej konferencji, Bailey odrzucił pojęcie „kryptowalut”, stwierdzając, że „kryptowalutowe aktywa” są bardziej odpowiednią nomenklaturą do opisania cyfrowych walut. Gubernator BoE przytoczył dobrze już znaną antykryptowalutową retorykę, a w szczególności argument, że kryptowalutom brakuje wewnętrznej wartości.

Chciałbym tylko podkreślić to, co mówiłem już kilka razy w ostatnich latach. Obawiam się, że nie mają one żadnej wewnętrznej wartości

Bailey przekazał też ostre ostrzeżenie skierowane do krypto inwestorów:

Przykro mi, powiem to bardzo dosadnie jeszcze raz: Kupuj je tylko wtedy, gdy jesteś gotowy stracić wszystkie swoje pieniądze.

Uwagi gubernatora BoE są bardzo podobne do oświadczeń wydanych przez brytyjski Financial Conduct Authority. FCA w styczniu ostrzegało brytyjską opinię publiczną przed ryzykiem poniesienia ogromnych strat z inwestycji w kryptowaluty.

W tym czasie rynek kryptowalut był w trakcie znaczącej korekty, a Bitcoin (BTC) spadł poniżej 33 000 USD. Od tego czasu całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut wzrosła prawie trzykrotnie i wynosi obecnie ponad 2,3 biliona dolarów.

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.