Prezes Banku Anglii ostrzega przed inwestycjami w kryptowaluty | Ostrzeżenie | CrypS.

Prezes Banku Anglii ostrzega przed inwestycjami w kryptowaluty

Zerelik Maciej

ostrzeżenie kryptowaluty scam Inne inwestycje

Andrew Bailey, prezes Banku Anglii, ostrzegł krypto inwestorów przed niebezpieczeństwami związanymi z uczestnictwem w rynku.

Przemawiając podczas czwartkowej konferencji, Bailey odrzucił pojęcie „kryptowalut”, stwierdzając, że „kryptowalutowe aktywa” są bardziej odpowiednią nomenklaturą do opisania cyfrowych walut. Gubernator BoE przytoczył dobrze już znaną antykryptowalutową retorykę, a w szczególności argument, że kryptowalutom brakuje wewnętrznej wartości.

Chciałbym tylko podkreślić to, co mówiłem już kilka razy w ostatnich latach. Obawiam się, że nie mają one żadnej wewnętrznej wartości

Bailey przekazał też ostre ostrzeżenie skierowane do krypto inwestorów:

Przykro mi, powiem to bardzo dosadnie jeszcze raz: Kupuj je tylko wtedy, gdy jesteś gotowy stracić wszystkie swoje pieniądze.

Uwagi gubernatora BoE są bardzo podobne do oświadczeń wydanych przez brytyjski Financial Conduct Authority. FCA w styczniu ostrzegało brytyjską opinię publiczną przed ryzykiem poniesienia ogromnych strat z inwestycji w kryptowaluty.

W tym czasie rynek kryptowalut był w trakcie znaczącej korekty, a Bitcoin (BTC) spadł poniżej 33 000 USD. Od tego czasu całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut wzrosła prawie trzykrotnie i wynosi obecnie ponad 2,3 biliona dolarów.

ostrzeżenie kryptowaluty scam
reklama
reklama

Dodaj komentarz