Południowe Chiny ostrzegają inwestorów przed nielegalnymi platformami tokenów | Ostrzeżenie | CrypS.

Południowe Chiny ostrzegają inwestorów przed nielegalnymi platformami tokenów

Zerelik Maciej

ostrzeżenie kryptowaluty scam Inne inwestycje

Ostatnio informowaliśmy o wprowadzeniu zakazu kryptowalut w Chinach. Teraz regulatorzy finansowi w Hainan, najmniejszej prowincji w kraju, wydali ostrzeżenie przed kryptowalutami skoncentrowanymi na nielegalnych systemach zbierania funduszy.

Według lokalnych doniesień, wśród regulatorów, którzy wydali oświadczenie, znalazł się oddział Hainan Ludowego Banku Chin oraz lokalny urząd nadzoru finansowego.

Regulatorzy ostrzegli inwestorów przed nielegalnymi kampaniami zbierania funduszy, które wykorzystują cyfrowe waluty lub blockchain jako materiał promocyjny, stwierdzając, że nielegalna emisja tokenów i działalność finansowa są zabronione.

Każda tak zwana platforma finansowania tokenów nie może prowadzić działalności polegającej na wymianie pomiędzy prawnym środkiem płatniczym a tokenami lub wirtualnymi walutami.

– możemy przeczytać w ostrzeżeniu.

Oznacza to, że platformy finansowania tokenów nie mogą być wykorzystywane jako bramki wymiany walut z fiatów na kryptowaluty. W raporcie możemy także przeczytać, że „zabronione jest również kupowanie, sprzedawanie lub działanie jako pośrednik w kupnie lub sprzedaży tokenów”.

Ostrzeżenie obejmuje też instytucje finansowe i płatnicze, zakazując im „bezpośredniego lub pośredniego [świadczenia] usług związanych z wirtualnymi walutami”.

ostrzeżenie kryptowaluty scam
reklama
reklama

Dodaj komentarz