Południowe Chiny ostrzegają inwestorów przed nielegalnymi platformami tokenów | Ostrzeżenie | CrypS.

Południowe Chiny ostrzegają inwestorów przed nielegalnymi platformami tokenów

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Ostatnio informowaliśmy o wprowadzeniu zakazu kryptowalut w Chinach. Teraz regulatorzy finansowi w Hainan, najmniejszej prowincji w kraju, wydali ostrzeżenie przed kryptowalutami skoncentrowanymi na nielegalnych systemach zbierania funduszy.

Według lokalnych doniesień, wśród regulatorów, którzy wydali oświadczenie, znalazł się oddział Hainan Ludowego Banku Chin oraz lokalny urząd nadzoru finansowego.

Regulatorzy ostrzegli inwestorów przed nielegalnymi kampaniami zbierania funduszy, które wykorzystują cyfrowe waluty lub blockchain jako materiał promocyjny, stwierdzając, że nielegalna emisja tokenów i działalność finansowa są zabronione.

Każda tak zwana platforma finansowania tokenów nie może prowadzić działalności polegającej na wymianie pomiędzy prawnym środkiem płatniczym a tokenami lub wirtualnymi walutami.

– możemy przeczytać w ostrzeżeniu.

Oznacza to, że platformy finansowania tokenów nie mogą być wykorzystywane jako bramki wymiany walut z fiatów na kryptowaluty. W raporcie możemy także przeczytać, że “zabronione jest również kupowanie, sprzedawanie lub działanie jako pośrednik w kupnie lub sprzedaży tokenów”.

Ostrzeżenie obejmuje też instytucje finansowe i płatnicze, zakazując im “bezpośredniego lub pośredniego [świadczenia] usług związanych z wirtualnymi walutami”.

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.