Oszukańcza reklama z Instagrama: MARVIN TRADER BOT | Ostrzeżenie | CrypS.

Oszukańcza reklama z Instagrama: MARVIN TRADER BOT

Spółki z branży krypto tworzą platformę do zgłaszania scamów Scam

Na Instagramie krąży reklama, która promuje inwestycje w kryptowaluty i oferuje wysokie zyski z ich tytułu. Gdy kliknie się w link, strona automatycznie kieruje nas do grupy na Telegramie, która funkcjonuje pod nazwą MARVIN TRADER BOT.

”Inwestycja” ma polegać na wpłaceniu minimum 200 dolarów na wskazany adres portfela: TJzrGAUrLSVxn8YumpoPT82ti1AoSKTVDe.

Bot tradingowy następnie zawiera transakcje na platformie Binance i pobiera opłatę w wysokości 20 % zysków. Po kilku godzinach od wpłacenia środków wysyłana jest do ofiary wiadomość z gratulacjami że operacja się udała i że jej pieniądze zarobiły ponad 10 tys. dolarów. Wysyłane są również sfabrykowane zrzuty ekranu dokonanej transakcji.

Następne, by niby móc odebrać pieniądze, trzeba zapłacić 5% całości ”wygranej” za ubezpieczenie transakcji przez brokera, a bez tego nie ma mowy o przelewie. Po dokonaniu takowej wpłaty otrzymujemy screenshot że transakcja została wstrzymana i należy jeszcze dopłacić 800 dolarów.

Nazwa użytkownika na telegramie to @Mrv_cryp a grupa, na której działa oszust MARVIN FUTURES, MARVIN TRADER BOT, MARVIN ROGERS.

Spółki z branży krypto tworzą platformę do zgłaszania scamówreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.