Nowa piramida z tokenem ERC-20 - BizzCoin | Ostrzeżenie | CrypS.

Nowa piramida z tokenem ERC-20 – BizzCoin

Michał Misiura

ostrzeżenie kryptowaluty scam Inne inwestycje

Na początku była piramida finansowa o nazwie BizzTrek. Później BizzTrek zamienił się w BizzTrade, a BizzTrade zdecydował, że wejdzie na rynek kryptowalut i tak powstał BizzCoin. Klasyczna piramida finansowa obsługiwana tokenem ERC-20. 

Ceny oferowanych pakietów zaczynają się od 50 euro. Dzienny zwrot ma wynosić od 0,4 do 1% dziennie. Haczykiem jest to, że zyski są wypłacane w BizzCoinach. Obecnie jest on listowany wyłącznie na chińskiej giełdzie shitcoinów Bilaxy. Trafił na nią w kwietniu, a jego cena wynosi obecnie 44 centy za sztukę. W momencie debiutu wynosiła 39 centów, tak więc póki co wzrasta.

O samej giełdzie Bilaxy wiadomo niewiele. Prowadzą ją anonimowi chińsko-języczni administratorzy. Znajduje się na niej wiele innych, mało wiarygodnych projektów, a użytkownicy stanowią grupę kilku tysięcy osób, głównie z Azji.

Osoby stojące za BizzCoinem mamią nowe ofiary perspektywą dalszego wzrostu ceny ich „kryptowaluty”. Za zrobionym według szablonu tokenem ERC-20, nie stoi jednak żadna innowacyjna technologia. Nie stoi też za nim wiarygodna firma. Nie ma tu nawet żadnej publicznej osoby, która odpowiadałaby za markę swoim wizerunkiem.

Poziomy piramidy przedstawiają się następująco:

  • Starter – 50 EUR
  • Pro Starter – 100 EUR
  • Biznes – 500 EUR
  • Profesjonalista – 1000 EUR
  • Trader – 5000 EUR
  • Pro Trader – 10 000 EUR
  • VIP – 25 000 EUR

W tym modelu inwestorzy Starter i Pro Starter otrzymują do 0,4% zwrotów dziennie. Inwestorzy biznesowi i profesjonalni 0,6%. Poziomy Trader i Pro Trader dostają 0,8%. Na szczycie znajduje się zaś VIP, którego kapitał ma rosnąć o 1% dziennie.

Pomimo, że obietnice składane przez BizzCoin nie mają żadnego pokrycia, jego emitentom nie przeszkadza to w przewidywaniu, że cena tokena pofrunie do gwiazd. W podsumowaniu trzeba zwrócić także uwagę na fakt, że projekt ten jest spadkobiercą udowodnionej piramidy finansowej. Prawdopodobnie w odpowiednim momencie jego właściciele spakują zgromadzony kapitał i pozostawią swoje ofiary z bezwartościowymi BizzCoinami, których nie będzie już wymieniać nawet giełda Bilaxy.

ostrzeżenie kryptowaluty scam
reklama
reklama

Dodaj komentarz