Nowa bitcoinowa piramida Unitex Capital | Ostrzeżenie | CrypS.

Nowa bitcoinowa piramida Unitex Capital

Michał Misiura

ostrzeżenie kryptowaluty scam Aplikacje / Programy

Działania Unitex Capital idealnie wpasowują się w schemat typowej piramidy finansowej. Na jej niekorzyść świadczą 8-poziomowy program partnerski, spółka-słup, brak regulacji i fikcyjny właściciel. 

Zgodnie z danymi Alexy, największy ruch na stronie Unitex Capital pochodzi z Wietnamu – 28% oraz z Brazylii i Rosji – po 16%. Program inwestycyjny zarejestrowany na spółkę słupa w Nowej Zelandii, twierdzi że zarabia dzięki inwestycjom w ethereum i bitcoina. Jak wyliczył portal Behind MLM inwestycje te mają zapewniać firmie 4,2% przychodu dziennie. Przy tak zawrotnej stopie zwrotu może dziwić fakt, że firmie zależy na przyciągnięciu jak największej liczby inwestorów. Nawet z niewielkim kapitałem bardzo szybko zarobiłaby miliony.

Unitex Capital najprawdopodobniej nie jest jednak firmą, która generuje dochody w opisywany przez siebie sposób. Nie ma żadnych dowodów na to, że pozyskuje ona jakiekolwiek środki z zewnętrznej działalności, która ma związek z kryptowalutami. Wiadomo za to, że osoba podawana jako prezes firmy nie istnieje. Nigdzie poza jej stroną, nie ma wzmianki o Matthew’ie Stevens’ie, który przyszedł na świat w Chorwacji 11 maja 1987 roku.

Pomimo tego, że fasadowa spółka ma siedzibę w Nowej Zelandii, firma nie podlega pod tamtejsze regulacje. Ponadto pomimo, że strona piramidy działa od kilku miesięcy, znajdują się na niej fałszywe informacje jakoby świadczyła usługi od 3 lat. Domena internetowa unitex-capital.com została zarejestrowana 23 stycznia 2020 roku. W ofercie firmy znajduje się wyłącznie uczestnictwo. Jedynym w pełni weryfikowalnym źródłem przychodów firmy są kolejne wpłaty od jej „klientów”.

nowa piramida finansowa unitex capital

Źródło: Behind MLM

ostrzeżenie kryptowaluty scam
reklama
reklama

Dodaj komentarz