Mint Space Org - podejrzana platforma do mintu NFT | Ostrzeżenie | CrypS.

Mint Space Org – podejrzana platforma do mintu NFT

Spółki z branży krypto tworzą platformę do zgłaszania scamów Bezpieczeństwo

Jeden z czytelników powiadomił nas o nietypowej sytuacji. Pewien nieznany mu użytkownik Instagrama zaproponował mu sprzedaż jego fotografii (nie wiadomo jaki to rodzaj contentu) na platformie Mint-space.org.

Jest to strona, na której można ponoć mintować niewymienne tokeny (NFT) na postawie wgrywanych zdjęć, a następnie je sprzedawać. Jednakże by rozpocząć swoją działalność w tym serwisie, konieczne jest założenie nowego walleta, do którego trzeba zakupić odkreśloną ilość etheru jako zasilenie konta, by prowadzić określone czynności.

Gdy ponoć uda nam się sprzedać wybite tokeny w formie wgranych przez nas zdjęć, to by wypłacić otrzymane wynagrodzenie, należy najpierw wpłacić 10% zarobku jako koszt potencjalnej opłaty transakcyjnej. Przyznacie, że brzmi to już absurdalnie. Do wykonaniu jednak kroków, o który informują nas komunikaty w serwisie, środki wcale nie trafiają do naszych portfeli, a z obsługą serwisu nie można nawiązać kontaktu.

Tak więc uważajcie na witrynę https://mint-space.org/

Spółki z branży krypto tworzą platformę do zgłaszania scamówreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.