Maltańska MFSA ostrzega przed Bitcoin & Autotrader | Ostrzeżenie | CrypS.

Maltańska MFSA ostrzega przed Bitcoin & Autotrader

Redaktor: Albert Czajkowski

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Regulująca maltański rynek finansowy Malta Financial Services Authority (MFSA) opublikowała ostrzeżenie przed podmiotem działającym pod nazwą Bitcoin & Autotrader. Jest to internetowa platforma umieszczona na stronie bitcoinautotrader.co, która pozwala użytkownikom anonimowo kupić i sprzedać Bitcoiny, a także wymienić swoje samochody na kryptowaluty.

MSFA poinformowała, że spółka funkcjonuje pod adresem 361 Triq l-Imdina, Ħal Qormi QRM 9012, natomiast właścicielem platformy jest tajemniczy Jomic Grech. Nie jest ona jednak zarejestrowana na Malcie. Ponadto, niektóre działania prowadzone przez tę spółkę stoją w sprzeczności z maltańskim prawem dotyczącym kryptowalut.

Warto przypomnieć, że Malta, podobnie jak inne kraje UE, wprowadziła regulacje zgodne z interwencją produktową ESMA, na mocy których zabroniono obrotu opcjami binarnymi oraz ograniczono dźwignię oraz możliwość oferowania kontraktów CFD dla klientów indywidualnych.

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.