Luka w systemie Android pozwala hakerom kraść dane | Ostrzeżenie | CrypS.

Luka w systemie Android pozwala hakerom kraść dane

Michał Misiura

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

StrandHogg – to poważna luka w bezpieczeństwie systemu Android. Dzięki niej hakerzy mogą podmieniać dane logowania aplikacji, podsłuchiwać użytkownika, a nawet wysyłać za niego wiadomości. 

Zagrożonych szkodliwym oprogramowaniem jest 500 najpopularniejszych aplikacji i wszystkie wersje systemu Android. O odkryciu niebezpieczeństwa poinformowali badacze z norweskiej firmy Promon. Działanie StrandHogga polega na podszywaniu się pod ekran logowania prawdziwej aplikacji. Zdobyte w ten sposób dane wysyła natychmiast do hakera.

Wśród danych kradzionych przez StrandHogg mogą być klucze do krypto-portfeli, hasła do mobilnych aplikacji banków i wrażliwe dane. Ponadto program daje atakującemu dostęp do pamięci urządzenia, wysyłania i odczytywania wiadomości oraz podsłuchiwania posiadacza telefonu.

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.