Kraken ostrzega przed fałszywymi "pracownikami" | Ostrzeżenie | CrypS.

Kraken ostrzega przed fałszywymi „pracownikami”

Zerelik Maciej

ostrzeżenie kryptowaluty scam Inne inwestycje

Giełda kryptowalut Kraken ogłosiła, że wykryła kilka przypadków oszustwa wymierzonego w społeczność kryptowalutową. Wg. oficjalnego posta na blogu, oszuści używają fałszywych tożsamości, aby podawać się za członków zespołu Kraken zajmującego się wprowadzaniem tokenów na platformę:

„Zespoły Kryptowalutowe, które używają LinkedIn i Telegramu, powinny być bardzo czujne, ponieważ te wysiłki wydają się być skierowane do użytkowników tych sieci społecznościowych”

Według giełdy, przestępcy mogą prosić o e-mail lub inne informacje za pośrednictwem LinkedIn lub Telegramu. W większości przypadków oszuści docierają do ofiary za pośrednictwem domeny Punycode, która wydaje się być powiązana platformą giełdową.

fałszywy email kraken
Fałszywy E-Mail Kraken

Kraken zaleca dodanie filtrów, aby sprawdzać nagłówek przychodzących wiadomości e-mail pod kątem: „xn--„:

„Nasz zespół ds. bezpieczeństwa zaleca domyślną kwarantannę tych wiadomości, regularne sprawdzanie ich i dodawanie wyjątków dla wszystkich legalnych domen, z którymi się komunikujesz”.

We wrześniu Kraken otrzymał zgodę od stanu Wyoming na utworzenie pierwszej na świecie instytucji depozytowej specjalnego przeznaczenia (SPDI) o nazwie Kraken Financial. Będzie to pierwsza w historii USA firma zajmująca się cyfrowymi aktywami, która „otrzyma statut banku uznawany przez prawo federalne i stanowe”. Sama giełda twierdzi, że Kraken Financial jest pierwszym regulowanym kryptowalutowym bankiem w Stanach Zjednoczonych.

ostrzeżenie kryptowaluty scam
reklama
reklama

Dodaj komentarz