Kraken ostrzega przed fałszywymi "pracownikami" | Ostrzeżenie | CrypS.

Kraken ostrzega przed fałszywymi “pracownikami”

Redakcja

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Giełda kryptowalut Kraken ogłosiła, że wykryła kilka przypadków oszustwa wymierzonego w społeczność kryptowalutową. Wg. oficjalnego posta na blogu, oszuści używają fałszywych tożsamości, aby podawać się za członków zespołu Kraken zajmującego się wprowadzaniem tokenów na platformę:

“Zespoły Kryptowalutowe, które używają LinkedIn i Telegramu, powinny być bardzo czujne, ponieważ te wysiłki wydają się być skierowane do użytkowników tych sieci społecznościowych”

Według giełdy, przestępcy mogą prosić o e-mail lub inne informacje za pośrednictwem LinkedIn lub Telegramu. W większości przypadków oszuści docierają do ofiary za pośrednictwem domeny Punycode, która wydaje się być powiązana platformą giełdową.

fałszywy email kraken
Fałszywy E-Mail Kraken

Kraken zaleca dodanie filtrów, aby sprawdzać nagłówek przychodzących wiadomości e-mail pod kątem: “xn--“:

“Nasz zespół ds. bezpieczeństwa zaleca domyślną kwarantannę tych wiadomości, regularne sprawdzanie ich i dodawanie wyjątków dla wszystkich legalnych domen, z którymi się komunikujesz”.

We wrześniu Kraken otrzymał zgodę od stanu Wyoming na utworzenie pierwszej na świecie instytucji depozytowej specjalnego przeznaczenia (SPDI) o nazwie Kraken Financial. Będzie to pierwsza w historii USA firma zajmująca się cyfrowymi aktywami, która “otrzyma statut banku uznawany przez prawo federalne i stanowe”. Sama giełda twierdzi, że Kraken Financial jest pierwszym regulowanym kryptowalutowym bankiem w Stanach Zjednoczonych.

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.