Kampania phishingowa wymierzona w użytkowników BitBay'a | Ostrzeżenie | CrypS.

Kampania phishingowa wymierzona w użytkowników BitBay’a

Redaktor: Albert Czajkowski

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Cyberprzestępcy próbują wykradać dane użytkowników giełdy kryptowalut BitBay. Stworzyli w tym celu fałszywą kopie jej witryny. Groźny klon BitBay’a znajduje się w domenie bitbayinvest net. 

Dane zostają wykradzione przy próbie zalogowania się na fałszywej stronie internetowej. Ostrzeżenie przed atakami pshishingowymi rozesłano do klientów BitBay’a pod koniec zeszłego tygodnia. Podobne oszustwa wymierzone w klientów giełdy zdarzały się już wielokrotnie w przeszłości. BitBay apeluje o ostrożność oraz zaleca stosowanie dwuetapowej autoryzacji. Stanowi ona dodatkowe zabezpieczenie, dzięki któremu dostanie się na konto jest możliwe jedynie po wpisaniu kodu, otrzymanego na telefon.

Jedyną prawidłową domeną wykorzystywaną do logowania na giełdzie BitBay, jest: https://auth.bitbay.net/login.

Częścią kampanii phishingowej są posty publikowane na facebooku. BitBay przypomina, że jedynym oficjalnym kanałem komunikacji, który wykorzystuje na tym portalu jest profil: https://www.facebook.com/BitBayPolska/. Ponadto giełda zwraca się z prośbą o donoszenie jej o zauważonych przypadkach podszywania się pod jej stronę lub pracowników. Zgłoszenia takie można składać poprzez formularz: https://support.bitbay.net/pl/support/home.

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.