Hakerzy z grupy Lazarus atakują przez serwis Telegram | Ostrzeżenie | CrypS.

Hakerzy z grupy Lazarus atakują przez serwis Telegram

Michał Misiura

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Najbardziej znana grupa hakerów z Korei Północnej powróciła z drugą odsłoną kampanii wymierzonej w posiadaczy kryptowalut. Operację „AppleJeus Sequel” odkryli badacze z firmy Kaspersky Lab.

Północnokoreańscy hakerzy tworzą fałszywe grupy tradingowe w serwisie Telegram. Za ich pośrednictwem zwabiają swoje ofiary na postawione przez siebie strony mające imitować platformy handlowe. Ponadto hakerzy używają Telegram do rozsiewania szkodliwego oprogramowania, atakującego system Windows. Robią to za pośrednictwem zainfekowanych linków zamieszczanych w postach. Po przejęciu kontroli nad urządzeniem lub otrzymaniu potrzebnych danych, opróżniają portfele kryptowalut. Od tej pory coiny i tokeny zasilają budżet obronny Korei Północnej.

Badacze zwrócili uwagę na fakt, że wśród poszkodowanych przez  „AppleJeus Sequel” znalazły się nie tylko osoby fizyczne. Według ich doniesień ofiarą grupy Lazarus miały paść także firmy z branży kryptowalut. Nie podano jednak ich nazw, a straty spowodowane przez hakerską kampanię wciąż nie są znane. Wiadomo o wielu poszkodowanych z Polski, Wielkiej Brytanii, Rosji oraz z Chin.

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.