GFSC ostrzega przed 4 firmami z branży kryptowalut | Ostrzeżenie | CrypS.

GFSC ostrzega przed 4 firmami z branży kryptowalut

Michał Misiura

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Gibraltar Financial Services Commission wydało ostrzeżenia przed 4 platformami, które podają się za świadczące usługi na rynku kryptowalut. Na czarnej liście regulatora znalazły się podmioty działające za pośrednictwem stron: etrustcoin.com, arbitragecurrency.org, findcurrency.org, arbitrageblock.com. Wymienione spółki podają fałszywe informacje, wg których posiadają gibraltarską licencję. GFSC dementuje jednak te doniesienia i zwraca uwagę, że żaden z wymienionych podmiotów nie podlega pod jego jurysdykcję. Ponadto strona arbitrageblock.com jest wierną kopią witryny covesting.io – podmiotu regulowanego w Estonii.

Strony dodane na czarną listę GFSC:

  • etrustcoin.com – Etrustcoin,
  • arbitragecurrency.org – Arbitracurrency,
  • findcurrency.org – Findcurrency,
  • arbitrageblock.com – Arbitrageblock.

Strona gibraltarskiego GFSC

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.