FINMA ostrzega przed exw-wallet.com | Ostrzeżenie | CrypS.

FINMA ostrzega przed exw-wallet.com

Redaktor: Albert Czajkowski

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Szwajcarski regulator FINMA, opublikował ostrzeżenie przed VIVAEXCHANGE OÜ / EXW, które posługuje się stroną exw-wallet.com. Podmiot ten trafił na czarną listę przez brak licencji na świadczenie usług. Urząd zwrócił także uwagę na to, że VIVAEXCHANGE OÜ, podaje się za platformę działającą z terenu Szwajcarii. Na stronie podmiotu brakuje jednak danych na temat konkretnego adresu w tym kraju. Pojawia się za to numer skrzynki pocztowej w Estonii. 

Ponadto exw-wallet.com, podaje na swojej stronie, że na czele firmą stoją dwaj włoscy deweloperzy blockchain – Giacomo Arcaro oraz Giovanni Casagrande. Obaj są realnymi osobami, jednak w ich profilach w serwisie linkedIn brakuje informacji, wg których mieliby zajmować jakiekolwiek stanowiska w firmie VIVAEXCHANGE. W związku z tym można podejrzewać, że ich wizerunek wykorzystano bez ich wiedzy a strona exw-wallet.com jest SCAM’em.

VIVAEXCHANGE OÜ / EXW

  • Strona: exw-wallet.com
  • Adres email: info@exw-wallet.com
  • Adres biura: Punane tn 6-219, Lasnamäe linnaosa, Harju maakond, 13619 Tallinn, Estonia; Szwajcaria

Ostrzeżenie na stronie FINMA

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.