FINMA ostrzega przed EOS Markets | Ostrzeżenie | CrypS.

FINMA ostrzega przed EOS Markets

Michał Misiura

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Szwajcarski nadzór finansowy ostrzega przed podmiotem o nazwie EOS Markets, działającym przez stronę internetową eos-market.co. FINMA oznaczyła go z uwagi na brak zarejestrowania i licencji. Należy jednak zwrócić uwagę także na inne niepokojące aspekty witryny, która podaje się za giełdę kryptowalut.

Pierwszą z nich jest układ strony, której szata graficzna wygląda na przekopiowaną z któregoś z popularnych oszustw inwestycyjnych. Osoby stojące za stroną zmieniły jedynie opisy i w ten sposób pod obrazkiem, który prawdopodobnie kiedyś reklamował (również fałszywe) inwestycje w medyczną marihuanę, możemy zobaczyć podpis “bitcoin”. Po drugie adresem podawanym przez spółkę jest to samo wirtualne biuro, z którego operował inny działający na identycznych zasadach SCAM – LTC Markets. Ponadto EOS Markets trafiło już wcześniej na listę ostrzeżeń brytyjskiego FCA.

EOS Markets

  • Strony: eos-market.co
  • Numery Telefonów: 44 121 3680478; 41 44 9746282; 46 84 4689114; 61 87 1001424; 65 3 1290747
  • Adres email: support@eos-market.co
  • Adres biura: Dreikönigstrasse 31A, CH-8002 Zurich, Canton of Zurich

Ostrzeżenie od FINMA

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.